Lazerinė dermatologija, veido lazerinės procedūros

Bendrosios ir estetinės dermatologijos klinikoje Clinic In atliekamos tiek gydomosios, tiek ir estetinės veido lazerinės procedūros.

Apgamų, odos darinių ir defektų pašalinimui, estetinių odos trūkūmų, randinių odos pokyčių korekcijai ir odos atjauninimo procedūroms atlikti pasitelkiami modernūs, saugūs, sertifikuoti medicininiai lazeriai.

Visas lazerines procedūras atlieka tik aukštos kvalifikacijos gydytojai, dalyvavę specializuotose mokymuose ir turintys ilgametę profesinę darbo lazerinėmis sistemomis patirtį.

Lazeriu šalinama:

 • Išsiplėtę kapiliarai (teleangiektazijos) veide bei kitose kūno srityse (kojose)
 • Žvaigždinės hemangiomos, voratinkliniai apgamai – žvaigždės formos ar voratinklio tinklą primenantys kraujagysliniai dariniai
 • „Vyšninės“ hemangiomios – taškiniai iškilūs apvalūs kraujagysliniai mazgeliai
 • Veido raudonio korekcija
 • Rožinės (lot. Rosacea) alternatyvus gydymas lazeriu (Rožinė – tai uždegiminė, lėtinė atsikartojanti centrinės veido dalies liga, kurią lydi veido raudonis, karščio pojūtis, esant ligos paūmėjimui – uždegiminiai raudoni mazgeliai ir pūlinėliai)
 • Kai kurios įgimtos ir įgytos kraujagyslinės dėmės

Kraujagysliniai dariniai šalinami, pasitelkiant kraujagyslinį lazerį arba Intensyvios Pulsinės Šviesos (IPŠ) technologiją.

Kraujagyslinių lazerių ir IPŠ sistemų veikimo esmė – tam tikro bangos ilgio matomosios šviesos spinduliai savo sklidimo kelyje tiksliai veikia tik kraujagyslines struktūras, minimaliai paliesdami aplinkinę odą. Lazerio spindulys patenka į numatytą pašalinti kraujagyslę, kurioje esantis pigmentas – oksihemoglobinas – sugeria lazerio skleidžiamą energiją, kraujagyslės spindis užsidaro, kraujagyslė išnyksta.

Kombinuojant lazerines ir IPŠ sistemas, galima koreguoti ar pašalinti įvairius kraujagyslinius darinius, įvairaus diametro, skirtingame odos gylyje esančias kraujagysles, difuzinį veido raudonį, rausvus randus, šviesinti strijų spalvą.

Procedūros metu jaučiamas šilumos, kartais taškinio deginimo pojūtis, tačiau lazerinio impulso metu veikianti šaldymo sistema mažina lydintį skausmą ir nepageidaujamų reiškinių riziką (mėlynių, patinimo intensyvumą, pigmentacijos, randų ir kt.).

Priklausomai nuo pasirinkto gydymo būdo ir pokyčių odoje pobūdžio, po procedūros, odos paraudimas, patinimas gali laikytis nuo kelių valandų iki kelių dienų, tačiau minėti požymiai leidžia eiti į darbą, juos galima maskuoti specializuotomis kosmetinėmis priemonėmis.

Tarp procedūrų ir po jų patariama vengti tiesioginių saulės spindulių (odą tepti saugančiu nuo ultravioletinių saulės spindulių (SPF 50+) kremu) ir 2-3 savaites vengti visko, kas gali sukelti intensyvų kraujo priplūdimą į paveiktas lazeriu sritis ir skatinti kraujagyslių išsiplėtimą (intensyvus fizinis krūvis, šiluma, pirtys, soliariumai, UVS, alkoholisir kt.)    

Po atliktos procedūros pastebimas kraujagyslinių darinių, dėmių ar kapiliarų visiškas išnykimas, arba raudonio prašviesėjimas. Rezultatas gali būti pastebimas iš karto arba atsiranda palaipsniui po 2-3 savaičių. Kiek seansų reikės iš viso tam, kad būtų pasiektas norimas estetinis efektas, priklauso nuo kraujagyslinių pokyčių odoje pobūdžio. Tai aptariama gydytojo konsultacijos metu.

Pašalintas odoje buvęs kraujagyslinis darinys paprastai neatsinaujina, tačiau, lazerinė procedūra neapsaugo nuo naujų gyvenimo eigoje galinčių atsirasti darinių kitose odos srityse, išryškėti raudoniui ir naujiems kapiliarams veide, ypač asmenims, turintiems genetinę predispoziciją, esant rožinei, kitoms organizmo ligoms ar tam tikrai gyvenimo būdo ir profesinei specifikai, piktnaudžiaujant saulės spinduliais ir kt.

 • Pigmentinės saulės dėmės – lentigo solaris – “senatvinės saulės dėmės”
 • Strazdanos
 • Melazma
 • Pigmentacija po buvusio uždegimo (aknės, rožinės, perioralinio dermatito ir kt.)
 • Melanozės (odos pigmentacijos pokyčiai – patamsėjimas) – pažastų, kirkšnių, intymių sričių

Rudos spalvos įvairaus intensyvumo pigmentinės dėmės dažniausiai gali atsirasti dėl ultravioletinių saulės spindulių poveikio. Tačiau matomoji, mėlynoji šviesa taipogi prisideda prie rudos spalvos pigmentacijos formavimosi odoje, intensyvina jau esančius odoje spalvinius netolygumus. Rudos dėmės gali išryškėti ir vartojant kontraceptines tabletes ar kitokius vaistus, nėštumo metu, dėl hormonų disbalanso, tam tikrų (rūgštinių) odos prižiūros priemonių, kosmetinių procedūrų (cheminių šveitimų).

Bendrosios ir estetinės dermatologijos klinikoje CLINIC IN pigmentinių dėmių korekcija ir šalinimas atliekamas lazerinių sistemų ir Intensyvios Pulsinės Šviesos (IPŠ) pagalba.

Lazerinės ir IPŠ sistemų veikimo esmė – tam tikro bangos ilgio matomosios šviesos spinduliai savo sklidimo kelyje veikia tik pigmentines struktūras, minimaliai paliesdami aplinkinę odą. Dėmėje esantis pigmentas melaninas sugeria lazerio skleidžiamą energiją, pigmentinė ląstelė sunaikinama, dėmė prašviesėja arba visai išnyksta.

Po procedūros, aplinkinė oda parausta, šiek tiek kaista, pigmentinė dėme pasidaro dar tamsesnė, tarytum pasidengia pilkai – ruda plėvele, kuri per kelias dienas palaipsniui nubyra. Atvirų žaizdų nebūna, todėl po procedūros iš karto galima grįžti į kasdienę veiklą.

Siekiant maksimalaus efekto, kartais prireikia ne vienos procedūros (dažniausiai – 2-4). Procedūros kartojamos kas 3–4 savaites.

IPŠ procedūros negalima atlikti jeigu:

 • Odos sritis, kurioje norime atlikti procedūrą – įdegusi
 • Esant individualiam randų formavimosi polinkiui

3 savaitės po pigmentinių dėmių šalinimo lazerinėmis sistemomis ir IPŠ nerekomenduojama vengti saulės spindulių, odą tepti kremu, saugančiu nuo ultravioletinių saulės spindulių (SPF 50+).

Prieš pigmentinių dėmių šalinimo procedūrą būtina gydytojo dermatologo konsultacija.

Neleistina lazeriu ar IPŠ pašalinti pigmentines dėmes ar apgamus, kurių diagnozė kelia abejonių ir reikalauja papildomų ištyrimo metodų, sekimo ar pašalinimo kitais būdais. 

 Konsultacijos metu išklausomi jūsų nusiskundimai ir pageidavimai, įvertinama odos būklė, pigmentinės dėmės pobūdis, nusprendžiama ar galima ir kokiu būdu pigmentinė dėmė bus koreguojama, aptariamas procedūros efektyvumas, procedūrų skaičius.

 • Randai po jaunatvinių spuogų (aknės)
 • Randai po chiruginių intervencijų
 • Randai po patirtų traumų ir odos nudegimų
 • Hipertrofiniai ir keloidiniai randai

Randų korekcijai, atsižvelgiant į rando kilmę, pobūdį, lokalizaciją ir kitus specifinius požymius, taikomas kombinuotos medikamentinės ir lazerinės metodikos, vadovaujantis pasaulinėmis randų gydymo rekomendacijomis ir remiantis ilgamete klinikine-praktine patirtimi. Procedūrų pobūdis, skaičius, periodiškumas planuojami individualiai. Randinių pokyčių korekcijos efektas pastebimas jau po pirmos procedūros. Po kiekvienos procedūros randai palaipsniui tampa vis mažiau optiškai pastebimi.

Randų korekcija frakciniu šlifuojančiu (abliaciniu) lazeriu

Apibūdinimas: tai saugi ir efektyvi procedūra, kuri skatina naujo kolageno formavimasi, stimuliuoja atsinaujinimo procesus giliuose dermos sluoksniuose.

Tai invazinė lazerinė procedūra, nors odos paviršiaus vientisumas pažeidžiamas ne pilnu lazeriniu spinduliu, o itin siaurais šviesos pluošteliais, kurie odoje išgarina tam tikro numatyto diametro ir kontroliuojamo gylio „stulpelius“. Lazerio spinduliai į odą patenka tarsi per rėtį. Tarpuose oda lieka nepažeista. Toks lazerio veikimo principas užtikrina greitesnį gijimą, o sužadintos frakciniu lazeriu odos ląstelėse prasideda aktyvi jauno naujo kolageno sintezė, kurios dėka lygėja odos paviršiaus faktūra.

Po procedūros oda kelias dienas būna jautri, gali šlapiuoti, atsirasti vos matomi taškiniai šašeliai, kurie palaipsniui per 5 – 7 dienas nusilupa nuo odos paviršiaus. Šiuo laikotarpiu odą būtina prižiūrėti, laikantis gydytojo rekomendacijų, apie 2 mėnesius vengti saulės spindulių, tepti apsauginiu kremu nuo saulės (SPF 50+), nesilankyti soliariumuose.

Rekomenduojama: įvairaus pobūdžio randai, randai po aknės, odos poringumas, nelygus odos paviršius, visų tipų raukšlės, natūralaus odos skaistumo praradimas.

Matomo efekto laukti reikėtų ne anksčiau, kaip praėjus 3 savaitėms po atliktos frakciniu lazeriu procedūros. Tai laikas, kurio reikia, kad odos ląstelės aktyvuotųsi ir pradėtų intensyvesnę naujo kolageno sintezę, kad suveiktų visi reikiami odos atsistatymo ir atsinaujinimo mechanizmai.  Tikrasis efektas pasiekiamas per  1,5- 2 mėnesius,  todėl ir procedūros atliekamos kas 1,5- 2 mėnesius ar net rečiau.  Pasiektas po kiekvienos procedūros efektas išlieka visam laikui.

Konsultacijos metu išklausomi jūsų nusiskundimai ir pageidavimai, įvertinamas randų pobūdis, aptariama, kokiu būdu randinius pokyčius reikėtų koreguoti, kokio rezultato galima būtų tikėtis ir  kiek procedūrų viso reikėtų, siekiant kuo geresnio estetinio efekto.

Odos uždegiminių ligų gydymas

 • Paprastieji, jaunatviniai, vėlyvieji, moterų spuogai (Aknė)
 • Rožinė (Rosacea), rožiniai spuogai

Aknės gydymas lazeriu

Tai naujas, alternatyvus gydymui vaistais būdas, kuris tampa vis aktualesniu, augant bakterijų atsparumui dėl gausaus ir ilgalaikio antibiotikų vartojimo.

Tam tikro ilgio lazerio banga veikia į:

 • aknės bakteriją – suardomi aknės bakterijos mebranos baltymai, bakterija žūsta. Taip pasireiškia lazerio antibakterinis veikimas.
 • mikrokraujagysles tikrojoje odoje – sutrikdoma mikro-kraujotaka uždegimo židinyje, todėl uždegimo požymiai – odos paraudimas, paburkimas  palaipsniui nyksta, mažėja rausvų mazgelių, pūlinėlių, didelių mazgų skaičiaus, odos spalva ir faktūra tampa lygesnė.

Dėl kartu taikomo šaldymo sistemos, procedūra gerai toleruojama, saugi, nereikalauja nedarbingumo laikotarpio. Gali būti taikoma atskirai ar kaip aknės kombinuoto gydymo dalis, kartu su gydytojo paskirtais vaistais. Procedūrų skaičius priklauso nuo aknės sunkumo laipsnio ir formos, tačiau pagerėjimas pastebimas jau po pirmos procedūros. Paūmėjimo metu dažniausiai prireikia 3-4 procedūrų. Tai nėra gydymo būdas išgydantis spuogus „visam laikui“, tačiau duoda pakankamai ilgą ligos ir estetinio vaizdo pagerėjimo laikotarpį, kurio metu galima išvengti sisteminių ar vietinių vaistų vartojimo. Analogiškas lazerinis gydymas gali būti taikomas ir rožinės, perioralinio dermatito, seborėjinio dermatito paūmėjimų reakcijai slopinti. Procedūros atliekamos klinikoje Vilniuje.

Kompleksinės odos atjauninimo programos

Šiuolaikiškos technologijos, kurių pagalba puoselėjamas jaunatviško odos švytėjimo, natūralaus odos grožio ir sveikatos išlaikymas, siekiama odos stangrėjimo, patempimo, paviršiaus ir raukšlelių išlyginimo efekto.

 • Šiandien tai efektyviausias nechirurginis odos jauninimo būdas.
 • Minimalus reabilitacijos po procedūros periodas ir galimybė grįžti į įprastą gyvenimo ritmą.
 • Rezultatai tam tikrose veido srityse (akių, raukšlių apie lūpas ir kt.) prilyginami operaciniam efektui.
 • Lazerinės metodikos sėkmingai kompleksiškai derinamos su  kitais odos atjauninimo, estetinio gražinimo ir plastinės chirurgijos būdais.
 • Gausus procedūrų spektras, leidžiantis individualiai parinkti tinkamiausią  būdą, atsižvelgiant į odos tipą, pokyčius, amžių, bendrą organizmo sveikatą, odos atsistatymo po procedūros trukmę, gyvenimo ritmą, sezoną ir kt.

Paviršinis odos atjauninimas („ekspress“ atjauninimas, smooth metodika)

Rekomenduojama: atsiradus pirmiesiems odos „nuovargio“ požymiams, natūralios odos spalvos ir skaistumo praradimui, esant smulkioms ir vidutinėms raukšlelėms, plačioms poroms, „netiksliam“ veido ovalui

Apibūdinimas: nepažeidžianti ir nešlifuojanti odos paviršiaus procedūra. Lazerio energija pasiekia vidurinius dermos sluoksnius, todėl ši susitraukia, o nepažeistas epidermis tiesiog atsisluoksniuoja. Procedūra leidžia pasiekti  ir pastebėti odos atjauninimo pokyčius neužilgo po atliktos procedūros (idealus metodas, rengiantis pobūviams, šventiniams renginiams, svarbiems susitikimams). Iš karto po procedūros oda parausta, paburksta, kaista (kelias valandas, priklausomai nuo odos tipo ir jautrumo). Trečią dieną po procedūros oda pradeda lengvai luptis, jaučiamas nežymus tempimas, išsausėjimas. Patartina odą intensyviau drėkinti, galima papildomai naudoti odos atsistatymą skatinančias priežiūros priemones (pvz. serumus su augimo faktoriais). Tai trunka 2 – 3 dienas. Procedūros atliekamos klinikoje Vilniuje.

Rezultatas: jau po 1 savaitės jaučiamas lengvas odos patempimas, išsilygina smulkios raukšlelės, oda tampa stangresnė, elastingesnė, lygesnė, sveikai švytinti tarsi „persikinė“

Reabilitacijos periodas: apie 1 savaitę po atliktos procedūros odoje trunkantys procesai netrukdo vykdyti kasdienės veiklos, galima naudoti įprastas kosmetines priemones.

Kursas: procedūras, esant poreikiui, galima kartoti kas 3 – 6 mėn. Puikia dera su odos injekcinėmis biorevitalizacijos ir rejuvenizacijos procedūromis.

Efekto trukmė: iki pusės metų.

Estetinis odos šlifavimas (kombinuota lazerinė metodika)

Rekomenduojama: esant odos reljefo nelygumams, paviršiaus defektams, išryškėjusioms plačioms odos poroms, visų tipų raukšlėtumui, natūralios odos spalvos ir skaistumo praradimui („pilkėjanti“ / „rūkorių“ oda), veido ovalo / kontūrų netikslumui, įvairaus pobūdžio randams (po traumų, operacijų, nudegimų, ir kt.), randams po aknės (paprastųjų spuogų).

Apibudinimas: efektyvus odos reljefo, randų korekcijos, odos jauninimo ir patempimo metodas su ilgai išliekančiu pasiektu rezultatu. Tai optimalus metodas, siekiant ženkliai atjauninti veido odą be plastinės chirurginės intervencijos. Tai būdas, leidžiantis koreguoti ir išlyginti įvairaus pobūdžio randus, tame tarpe po buvusių spuogų.

Rezultatas: oda išsilygina, dingsta raukšlelės, matomas odos patempimo efektas.

Reabilitacijos periodas: 3 – 7 dienos.

Kursas: vienkartinė procedūra.

Efekto trukmė: 1 – 3 metai

Šlifuojamasis vientisas odos atnaujinimas – lazeriniai odos pilingai

Tai invazinė lazerinė procedūra, šlifuojanti odos paviršinių. Oda veikama pilnu lazeriniu spinduliu, ištisiniu šviesos srautu ir pasluoksniui išgarina odos ląsteles. Kadangi, atliekant procedūras šlifuojančiu lazeriu pažeidžiamas epidermio vientisumas, po procedūros kelias dienas oda gali šlapiuoti, atsirasti švelnūs šašeliai, kurie palaipsniui per 5 – 7 dienas nusilupa nuo odos paviršiaus. Šiuo laikotarpiu odą būtina prižiūrėti, laikantis gydytojo rekomendacijų, 2 – 3 mėnesius vengti saulės spindulių ir nesilankyti soliariumuose.

Rekomenduojama: esant odos reljefo ir splaviniams nelygumams, vidutinėms ir smulkioms raukšlelėms, išryškėjusioms odos poroms, natūralios odos spalvos praradimui.

Šaltasis lazerinis pilingas

Apibūdinimas: odos paviršiaus lygumas (išsilyginimas) matomas tuoj pat po procedūros, „veliūrinės“ odos efektas.

Rezultatas: dingsta smulkios raukšlelės, pigmentacijos pokyčiai, oda išsilygina, tampa lygi, matinė ir švelni.

Reabilitacijos periodas: 2 – 3 dienos.

Kursas: vienkartinė procedūra arba 1 – 3 procedūrų kursas, priklausomai nuo odos būklės.

Karštasis lazerinis pilingas

Apibūdinimas: procedūra skirta, esant nelygiam odos paviršiui, bet, skirtingai nuo šaltojo pilingo, patempia odą.

Rezultatas: oda tampa lygi, stangri, švelni ir patempta, paryškėja veido ovalas, dingsta smulkios raukšlelės, o gilios – mažiau matomos.

Reabilitacijos periodas: iki 5 – 7 dienų.

Kursas: vienkartinė procedūra 1-3 procedūrų kursas, priklausomai nuo odos būklės.

Efektas matomas tuoj pat po procedūros, palaipsniui gerėja  ir maksimaliai pasiekiamas per 2 – 3 mėnesius.

Frakcinis odos atjauninimas

Tai invazinė lazerinė procedūra, pažeidžianti odos paviršiaus vientisumą ne pilnu lazeriniu spinduliu, o itin siaurais šviesos pluošteliais, kurie odoje išgarina tam tikro numatyto ir kontroliuojamo  gylio „stulpelius”. Gyjant “stulpeliams” oda traukiasi, todėl mažėja jos apimtis, lygėja tiek smulkios, tiek ir gilesnės raukšlės, koreguojami randai.

Kadangi pažeidžiamas odos vientisumas (nors ir labai mažais „stulpeliais“), po procedūros kelias dienas oda būna jautri, gali šlapiuoti, atsirasti vos matomi taškiniai šašeliai, kurie palaipsniui per 5 – 7 dienas nusilupa nuo odos paviršiaus. Šiuo laikotarpiu odą būtina prižiūrėti, laikantis gydytojo rekomendacijų, 2 – 3 mėnesius vengti saulės spindulių ir nesilankyti soliariumuose.

Rekomenduojama: odos poringumas, nelygus odos paviršius, visų tipų raukšlės, natūralaus odos skaistumo praradimas.

Apibūdinimas: saugi ir efektyvi procedūra, kuri skatina naujo kolageno formavimasi, stimuliuoja atsinaujinimo procesus giliuose dermos sluoksniuose.

Rezultatas: oda tampa stangri ir elastinga, poros susitraukia, išryškėja veido ovalas, atsistato veido odos spalva, nyksta splaviniai odos nelygumai, lygėja raukšlės ir randai.

Reabilitacijos periodas: 2 – 5 dienos.

Efektas matomas tuoj pat po procedūros, didžiausias efektas pasiekiamas per  2 – 4 mėnesius, gali išlikti iki 3 metų.

Gilusis odos jauninimas  („FRAC 3“ metodika)

Tai „Nd:YAG“ lazeriu, kurio skleidžiama šviesa skverbiasi giliausiai į odą atliekama neinvazinė, nepažeidžianti ir nešlifuojanti odos paviršiaus procedūra.  Kadangi šio lazerio spindulių sugėrimas epidermyje yra nedidelis, tai leidžia epidermį apsaugoti nuo nepageidaujamų pažeidimų, o galimybė griežtai kontroliuoti energijos veikimo gylį (skirtingai nei naudojant procedūroms radiobangas) apsaugo nuo giliau esančių audinių perkaitimo ir atokių komplikacijų. Labai trumpo lazerinio impulso šviesa veikia iš karto keletą taikinių tikrojoje odoje – kolageno skaidulas, plauko folikulus, kraujagyslių tinklą – atsiranda daug smulkių pažeidimo salelių, kuriose temperatūra pakyla iki 70 laipsnių, ko pasėkoje aktyvuojama kolageno sintezė. Jau po trijų savaičių atsiranda naujos „jauno“ kolageno skaidulos, o 4 – 5 savaitę pasiekiamas maksimalus sintezės efektas.

Rekomenduojama: veido ovalo kontūrų tikslumo praradimas, poringumas, smulkios ir vidutinio dydžio raukšlelės, nebuvimas natūralios odos spalvos, chronologinis senėjimas (procedūros labiausiai rekomenduojamos 40 – 55 metų amžiuje, vyresniame amžiuje taikomos kitos kombinuotos lazerinės metodikos).

Apibūdinimas: tai procedūrų ciklas, kurių metu palaipsniui atstatomas naujas kolagenas.

Rezultatas: oda tampa stangresnė, elastingesnė, pagerėja jos struktūra, spalva, ryškėja veido ovalo kontūras, raukšlelės tampa mažiau pastebimos, oda atjaunėja.

Reabilitacijos periodas: nėra.

Kursas: 3 – 6 procedūros, kas 3 savaites. Kursą galima kartoti 1 – 2 kartus per metus.