Estetinė dermatologija

Estetinė dermatologija – tai tikrai ne vienos „pykčio“ raukšlės korekcija… Beveik visuomet odos ligą ar defektą lydi estetinio diskomforto jausmas. Suprantamas noras jaustis ir atrodyti puikiai, pamiršti metus ir džiaugtis jaunatviškai švytinčia oda kuo ilgiau. Mes už palaipsnį sveikos odos puoselėjimą, išlaikant harmoningą estetinį savitumą bet kuriame gyvenimo tarpsnyje.

Bendrosios ir estetinės dermatologijos klinikoje Clinic In naudojami pagal Europos Sąjungos ir JAV FDA („The Food and Drug Administration“) direktyvas sertifikuoti prietaisai, preparatai ir metodikos. Visas estetinės medicinos procedūras atlieka tik ilgametę patirtį turintys ir specializuotuose kursuose  apmokyti gydytojai.

Prieš bet kurią estetinę procedūrą Jums bus suteikiama profesionali gydytojo konsultacija, kurios metu:

 • atliekama nuosekli apžiūra, apklausa apie Jūsų sveikatos būklę, vartojamus vaistus, alerginius susirgimus, polinkį hipertrofiniams randams,
 • kartu su Jumis aptariamas estetinių pageidavimų pobūdis,
 • įvertinus Jūsų individualumą, padedama pasirinkti priimtiniausią, tinkamiausią ir geriausią rezultatą žadančią procedūrą,
 • supažindinama su Jums rekomenduojamomis procedūromis, jų skirtumais, privalumais ar trūkumais,
 • įvertinamas konkrečios procedūros efektyvumas, nepageidaujami poveikiai ir rizika,
 • paaiškinamas procedūros atlikimo principas, aptariamas procedūrų ir reikiamų preparatų kiekis, atlikimo periodiškumas, jei būtinas procedūrų kursas,
 • supažindinama su periodo po procedūros ypatumais,
 • siekiant palaipsnio estetinio tobulėjimo ir odos puoselėjimo, sudaromas tolesnių procedūrų planas.

Biologiniai odos užpildai („fileriai“) – tai naujos kartos negyvulinės kilmės produktai, kuriais gali būti koreguojamos įvairaus gylio raukšlės, formuojami veido kontūrai ir apimtys. Kadangi odos užpildų sudėtyje nėra žmogaus organizmui svetimų baltymų, alerginių reakcijų tikimybė itin nedidelė, o laikui bėgant, žmogaus organizme preparatai visiškai suyra. Šios savybės produktams suteikia ypatingo saugumo.

Suleidžiant audinių užpildą į giliuosius odos sluoksnius ar po oda, raukšlės, veido kontūrai ar apimtys koreguojami iki norimo ir siekiamo rezultato. Efektas pastebimas iš karto po procedūros ir, priklausomai nuo preparato tipo, injekuojamos srities bei tikslo gali išlikti net iki 1 – 2 metų.

Odos užpildo suleidimas – tai procedūra, kurią klinikoje Vilniuje atlieka tik gydytojai, atsižvelgdami į veido anatomines savybes, minkštųjų audinių, paodžio ir odos pokyčius. Ypatingas dėmesys  atkreipiamas į raukšlės, veido kontūrų ar audinių tūrio trūkumų atsiradimo priežastis, kurių perspėjimas ir/ar korekcija duoda prognostiškai ilgiau išliekančius ir natūralesnius rezultatus nei pavienės raukšlės išlyginimas. Siekiant optimaliausio rezultato, neretai kombinuojamos suleidimo metodikos ir preparatai.

Raukšlių korekcijai naudojami kelių rūšių naujos kartos biologiniai užpildai:

 • hialurono rūgšties (Restylane, Juvederm, Aliaxin, Filorga ir kt.),
 • kalcio hidroksilo apatito (Radiesse),
 • polikaprolaktono (Ellanse)

Hialurono rūgšties užpildai gali būti skirtingo klampumo, skirtingo stabilizavimo metodo, turėti skirtingą hialurono rūgšties kiekį, struktūrą t.t. Būtent nuo šių ypatybių priklauso kokiose srityse ir kokiame audinių gylyje produktą galima injekuoti, kaip medžiaga pasiskirstys audiniuose, kiek laiko išsilaikys norimas rezultatas, kokie gali būti nepageidaujami poveikiai ir atokūs rezultatai, produkto injekcijas kartojant.

Klinikoje injekuojami tik atitinkantys griežčiausius medicininių tyrimų standartus, technologiškai užtikrinantys produkto saugumą, patikimumą ir siekiamų rezultatų išliekamumą sertifikuoti hialurono rūgšties užpildai, su kuriais buvo atlikti skaitlingi klinikiniai tyrimai, stebėti ir lyginti ilgalaikiai rezultatai.

Radiesse™ (Merz Aesthetics, Inc.) – kalcio hidroksilapatitas (CaHA) – tai su organizmo audiniais biologiškai suderinamas ir ilgainiui suyrantis poodinis injekuojamas užpildas, koreguojantis veido kontūrus, išlyginantis net itin gilias raukšles, atkuriantis prarastą audinių stangrumą. Tai netoksiškas, nekancerogeniškas preparatas. Nepastebėta alerginių reakcijų. Patekusios į audinius, CaHA mikrosferos įsitvirtina odoje ar paodyje 18 – 24 mėnesiams.

Radiesse™ pasižymi dvejopu poveikiu:

 1. akimirksniu užpildo ir išlygina raukšles, keičia veido kontūrus;
 2. stimuliuoja jauno naujo kolageno gamybą – histologinėmis odos studijomis įrodyta, jog tai vienintelis odos užpildas, turintis šią savybę.

Būtent dėl šio dvejopo poveikio Radiesse™ įgalina atkurti simetriško, jaunatviško, aiškių kontūrų veido formą – sukuria taip vadinamą ,,V“ efektą. Senėjimo proceso eigoje veido proporcijos keičiasi, apatinė dalis platėja, praprandamas kontūrų aiškumas, sumažėja tam tikrų sričių apimtis, ko pasėkoje jaunatviška veido „V“ forma palaipsniui virsta „piramide“.

Jaunatviška veido išvaizda: optimalus tūrio pasiskirstymas,

“V” efektas

http://www.radiesse.eu/images/image-v-effect.jpg

Pokyčiai veidui senstant: tūrio ir apimčių persiskirstymas

”Piramidė”

http://www.radiesse.eu/images/image-v-effect.jpg

 • Veido kontūrų formavimas ir išryškinimas Radiesse™ (kalcio hidroksilo apatitu)
 • Antakiai – pakelia
 • Smilkiniai – įdubimų užpildymas
 • Skruostai / skruostikauliai / įdubę skruostai – keičia apimtį, išryškina skruostikaulių liniją, formuoja
 • Nosies – lūpų raukšlės – užpildoma, vizualiai mažiau pastebima, tolygus paviršius
 • „Marionetės“ raukšlės – „liūdno“ veido korekcija
 • Nusileidusio apatinio žandikaulio kontūras – aiškesnio, „V“ kontūro, ovalo atstatymas
 • Nosies nugarėlė – netolygumų, įdubimų išlyginimas
 • Smakras – klostėms, apimties ir kontūro korekcijai
 • Ausies speneliai – pilnumo, tolygumo atkūrimas
 • Plaštakos – pilnumo atstatymas
 • Kaklo oda – raukšlių korekcija, patempimas

Visi biologiniai odos užpildai gali būti suleidžiami:

 • injekciniu švirkštu su įprasta adata – priklausomai nuo klampumo ir pageidaujamų rezultatų, leidžiami švirkštais su skirtingo dydžio adatėlėmis, skirtingomis leidimo technikomis, į skirtingą odos gylį,
 • injekciniu švirkštu su specialia kaniule – tai moderniausiais biologinių užpildų suleido būdas – “aukštoji mada” šiuolaikinėje estetinėje dermatologijoje. Kaniulė – tai elastinga, lanksti, įvairaus ilgio ir storio adatėlė buku galu ir šonine skylute. Tai leidžia išvengti odos ir jos struktūrų traumavimo, sumažina mėlynių atsiradimo riziką.

Mūsų filosofija – natūralaus individualaus lūpų grožio išryškinimas, jaunatviško putlumo ir sveiko drėgnumo palaikymas. Nesiekiame ekstremalių pokyčių ir hiperkorekcijos!

Lūpų modeliavimas ir apimties korekcija dažniausiai atliekama specializuotais lūpų korekcijai skirtais hialurono rūgšties produktais („Restylane Lipp“, „Restylane Lipp Refresh“, „Juvederm Ultra Smile“, „Juvederm Volbella“).

 • Formos, kontūro, apimties (putlinimo) korekcija,
 • Lūpų kampučių pakėlimas,
 • Raukšlelių pačiose lūpose ir aplink lūpas korekcija
 • Lūpų natūralaus putlumo, drėgnumo atstatymas/palaikymas

Lūpų modeliavimas ir raukšlelių virš lūpų korekcija gali būti atliekama besirezorbuojančiais chirurginiais siūlais „PROMOITALIA Happy Lift™ Boca“. Lūpų putlinimo procedūros atliekamos klinikoje Vilniuje.

Veido ir kaklo odos patempimas chirurginiais siūlais – naujovė tiems, kurie vengia chirurginių operacijų, tačiau norėtų subtiliai, nekeičiant individualaus estetinio savitumo koreguoti veido, kaklo ar kitų kūno sričių kontūrų ir odos pokyčius, ryškėjančius metams bėgant. Chirurginiai siūlai nepakeičia operacinio veido odos patempimo, tačiau suteikia galimybę minimaliai invaziniu būdu pasiekti efektą, panašų į chirurginį veido odos patempimą, atnaujinti veido kontūrus, sušvelninti raukšles. Šis jauninimo, korekcijos ir patempimo būdas visiškai nekeičia veido judesių ir emocinių išraiškų.

Tai modernus odos patempimo ir stangrinimo metodas, naudojant visapusiškai biologiškai su organizmo audiniais suderinamus ir palaipsniui tirpstančius chirurginius siūlus, kurie yra implantuojami į poodinius audinius, “prisitvirtina” prie audinių tinklo, pakelia sukritusias sritis ir atstato veido kontūrus. Patempimo siūlais rezultatai pastebimi iš karto po procedūros. Nors siūlai pilnai ištirpsta, tačiau aplink kiekvieną siūlą formuojasi nauji kolegeno pluoštai, kurie išlieka ir padeda išlaikyti odos patempimo efektą. Procedūra atliekama vietinėje nejautroje, nereikalauja ypatingo pasiruošimo, trumpas reabilitacijos laikotarpis.

Itin akivaizdūs rezultatai yra pasiekiami, derinant odos patempimą chirurginiais siūlais su kitomis estetinėmis procedūromis – audinių užpildais, trombocitais praturtintos kraujo plazmos (PRP) injekcijomis, bio-revitalizacija ar lazeriniu odos atnaujinimu.

Odos patempimas, implantuojant chirurginius siūlus, gali būti atliktas:

 • antakių srityje – antakių formos, asimetrijos korekcija,
 • kaktos odos patempimui,
 • suglebusių viršutinių akių vokų patempimui,
 • skruostų srityje, atstant suglebimo požymius,
 • apatinio žandikaulio linijos korekcijai,
 • kaklo srityje,
 • srityse, kuriose pastebimi ankstyvi odos senėjimo požymiai išlyginimui, odos atjauninimui.

Daugeliu atvejų nėra būtinybės koreguoti visas veido sritis iš karto. Odos patempimą siūlais gali atlikti tik specializuotuose kursuose apmokyti gydytojai.

Veido ir kaklo kontūrų korekcijai ir odos patempimui gali būti naudojami dvejopi chirurginiai siūlai:

 1. PROMOITALIA  Happy Lift™
 2. SILHOUETTE SOFT®

Veido ir kaklo kontūrų korekcija PROMOITALIA Happy Lift™ siūlais

Kokie tai siūlai ir kaip jie veikia? Happy Lift™ – tai pirmieji registruoti pilnai ištirpstantys labai ploni siūlai su kabliukais, pagaminti iš patentuotos polikaprolaktono medžiagos. Happy Lift™ siūlų labai mažų, beveik nepastebimų „kabliukų“ geometrinis dizainas, po visos eilės mokslinių tyrimų, patentuotas kaip efektyviausias pasaulyje, o gamyba griežtai kontroliuojama kompanijoje, kuriančioje ir gaminančioje modernius medicininius produktus pastaruosius 25 metus. Būtent šios savybės PROMOITALIA Happy Lift™ siūlus skiria nuo kitų lygių („mono“) siūlų. „Kabliukai“ yra išdėstyti dviem priešingomis kryptimis ir „atsiveria“, tarytum skėtis tuomet, kai yra implantuojami į poodinius audinius tiksliai numatytoje veido, kaklo ar kitoje kūno srityje. Įvedant siūlus, kabliukai lengvai „užkabina“ ir tokiu būdu pakelia audinį. Kadangi siūlai yra skaidrūs ir bespalviai, jie yra visiškai nepastebimi itin plonoje ar šviesioje odoje.

Kokia tai procedūra? Happy Lift™ siūlai įvedami pagal pasirinktus, geriausiai siekiamą odos patempimo efektą palaikančius vektorius, kurie atžymimi odoje prieš procedūrą. Tam, kad siūlas išsilaikytų tiksliai implantuotoje srityje, jį galima nepastebimai, be papildomo traumavimo ir chirurginių mazgų fiksuoti po siūlu esančiuose audiniuose.

Sritys, kurioms galima atlikti odos patempimą siūlais: išorinė antakių sritis (1), skruostų sritis (2, 5), apatinio žandikaulio linija (3) ir kaklas (4). Daugeliui pacientų nėra būtinybės koreguoti visas veido sritis.

Siūlai į audinius įterpiami plonos, tiesios adatos pagalba, naudojant vietinį nuskausminimą ir trunka 30 – 90 minučių, priklausomai nuo reikiamo siūlų kiekio. Po procedūros galima išvykti į namus. Procedūros atliekamos klinikoje Vilniuje.

Siūlai pilnai ištirpsta apytiksliai per 8 mėnesius. Rezultatas pastebimas iš karto po procedūros, tačiau, dėl besiformuojančio naujo kolageno pluoštų, patempimo efektas metų bėgyje gerėja ir gali būti pastebimas net iki 36 mėn.

Laikotarpis po procedūros ir galimi nepageidaujami poveikiai. Pirmąsias dvi savaites po procedūros gali būti jaučiamas tam tikras tempimas, nežymus veido judesių ribotumas. Maksimali odos tempimo galia paprastai atsiranda po 21 dienos. Nors Happy Lift™ siūlų implantavimo procedūra yra iš tiesų saugi ir nėra tokia invazyvi, kaip chirurginės odos patempimo operacijos, vis dėl to, procedūra gali sąlygoti tam tikrų veido sričių patinimą, jautrumą ir kraujosrūvų (mėlynių) atsiradimą. Kai kuriais atvejais siūlas tarytum „jaučiamas“. Šie nedideli nepageidaujami poveikiai, laikui bėgant, išnyksta. Tokie nepageidaujami reiškiniai, kaip odos nelygumas, nežymi asimetrija, infekcijos rizika – koreguojami ir nesunkiai pagydomi. Jei po procedūros pastebima, jog odos patempimas yra per mažas, tai koreguojama, įvedant papildomus siūlus. Jei juntami odos netolygumai ar per didelis odos tempimas, siūlas gali būti atpalaiduojamas, ir jo padėtis pataisoma. Išskirtiniais atvejais, jei rezultatas netenkina ir to prireikia, siūlai gali būti pašalinami arba gali būti pakeičiama jų įvedimo vieta.

Tam, kad mažėtų patinimas ir nepasikeistų siūlų implantavimo vieta, labai svarbu apriboti veido mimiką, netrinti veido ir saugoti nuo bet kokio pažeidimo. Po procedūros negalima atlikti masažo ir kitų procedūrų, kurių metu atliekamas veido odos spaudimas. Įprastine veikla (lengvas vaikščiojimas, sėdėjimas, darbas kompiuteriu ir pan.) galima užsiimti praėjus valandai po procedūros, tokio intensyvumo veikla rekomenduojama ir keletą pirmųjų dienų po procedūros. Nerekomenduojama intensyviai sportuoti, daug ir emocingai kalbėti, reiktų vengti greitų, stiprių veido judesių, negalima skusti, depiliuoti veido, atlikti veido kosmetinio ar cheminio šveitimo, vengti miegoti ant veido penkias dienas po procedūros.

Kam gali būti atlikta patempimo siūlais procedūra? Jei turite gerą fizinę, emocinę ir psichinę sveikatą, realius lūkesčius procedūrai, neturite rimtų sveikatos problemų, Jūsų odos storis yra normalus ir Jūs norėtumėte koreguoti suglebusius veido ir kaklo srities audinius metodais, kurių efektas ilgiau trunkantis nei įprastų estetinių procedūrų (botulino toksino, biologinių užpildų injekcijų), Jūs galite būti puikiu kandidatu odos patempimo siūlais procedūrai. Geriausi kandidatai asmenys – tiek moterys, tiek ir vyrai, kurių audinių suglebimas lenvo ir vidutinio laipsnio. Pacientams, kurių oda yra itin stipriai suglebusi, gali prireikti siūlų implantavimo procedūrą derinti su kitomis estetinėmis procedūromis – lazeriniu odos atnaujinimu ir / ar biologinių užpildų injekcijomis ar kt. Tik kvalifikuoti profesionalūs gydytojai gali apibrėžti Jūsų individualius poreikius ir tinkamumą procedūrai, neatsižvelginat į amžiaus ribas. Rekomenduojama atsižvelgti į tai, ar artimiausiu metu nesiruošiate mesti svorį. Tokiu atveju reiktų lukterėti, kol pasieksite norimą svorį ir tik tuomet atlikti veido odos patempimo chirurginiais siūlais procedūrą.

Veido ir kaklo kontūrų korekcija Silhouette Soft® siūlais

Silhouette Soft® siūlai – tai pilnai ištirpstantys siūlai su kūgio formos fiksatoriais, nuo siūlo centro nukreiptais į skirtingas puses. Šių siūlų poveikis dvejopas:

Patempimo efektas: siūlo įvedimo srityje oda tarsi “sutraukiama, pastumiama” ant kūgio formos fiksatorių, kurie įsitvirtina giliuosiuose odos sluoksniuose. Tokiu būdu oda fiksuojama koreguotoje padėtyje, ženkliai sumažinamas odos laisvumas, pakritimo požymiai, formuojami veido kontūrai, iš karto pastebimas odos patempimo efektas.

Regeneruojantis efektas: vienas Silhouette Soft® siūlų komponentų – visapusiškai suderinama su žmogaus organizmo audiniais ir pilnai biodegraduojanti polilaktinė rūgštis stimuliuoja natūralią tikrosios odos kolageno sintezę, todėl palaipsniui gerina senstančios, suglebusios odos kokybę, atkuria apimtį ir veido kontūrus.

Silhouette Soft® siūlai gaminami JAV ir atitinka griežtos sanitarinės kontrolės reikalavimus. Klinikinių tyrimų metu gauti rezultatai atskleidė, jog ši metodika tinka bet kokiam odos tipui ir nesukelia jokių alerginių reakcijų.

Silhouette Soft® poveikis tęsiasi 12-18 mėnesių, efektas pastebimas iš karto po procedūros ir pasižymi ilgalaikiu poveikiu.

VEIDO KONTŪRAI – korekcija, skruostų pilnumas, odos stangrumas APATINIS ŽANDIKAULIS – aiškaus kontūro atgavimas SKRUOSTAI IR SKRUOSTIKAULIAI – pilnumas, nosies – lūpų raukšlės korekcija ANTAKIAI – antakių formos korekcija, viršutinių akių vokų pakėlimas KAKLAS –

odos patempimas, tonusas, stangrumas, lygumas

Procedūra suderinama ir gali būti papildoma kitomis estetinėmis procedūromis (pvz. hialurono rūgšties, botulino toksino ir kt.)

Botulino toksinas – tai tam tikro tipo bakterijose natūraliai randamas baltymas, kuris medicinoje naudojamas itin išgrynintas ir itin mažais kiekiais, injekuojant tiksliai į pasirinktą raumenį. Estetinėje medicinoje botulino toksino injekcijų pagalba koreguojamos mimikos raukšlės. Preparatai blokuoja nervinio impulo sklidimą, todėl pasirinktas raumuo nebegali pilnai susitraukti, atsipalaiduoja, o mimikos raukšlės virš raumes išsilygina ir negilėja tiek laiko, kiek veikia botulino toksinas – apie 4 – 6 mėn. Tokiu būdu, kartojant procedūras ne dažniau kaip kas pusę metų, tam tikromis nustatytomis dozėmis, galima perspėti gilių raukšlių formavimąsi, atsižvelgiant į jų atsiradimo priežastį ir nekeičiant estetinio savitumo.

Botulino toksino injekcijos dažniausiai atliekamos dinaminėms raukšlėms šiose srityse: išoriniams akių kampučiams („žąsies kojelės“), „rūpesčio“raukšlėms tarpuakyje, kaktos raukšlėms, nosies raukšlėms ir kt.

Botulino toksino injekcijos negali koreguoti raukšlių, kurių atsiradimas nesusijęs su veido mimikos raumenimis, o atsirado dėl ilgalaikio saulės ir UV spindulių įtakos ar dėl amžinių poodinių audinių pokyčių, pakritimo, anatominių savybių ir kt. Tokiais atvejais gydytojas rekomenduoja kitus sprendimo būdus – raukšlių korekciją lazerinių procedūrų pagalba, biologinių užpildų injekcijas, chirurginių siūlų implantaciją, biorevitalizaciją ir kt.

Botulino toksino injekcijos sėkmingai naudojamos ir gausaus prakaitavimo gydymui (pažastų, delnų srityse).

Klinikoje naudojami sertifikuoti estetinėms procedūroms botulino toksino preparatai – Dysport® ir Vistabel®, kurių veikimo savybės ir klinikinis poveikis grindžiami daugybe klinikinių studijų visame pasaulyje. Procedūros atliekamos klinikoje Vilniuje.

Gausus pažastų, delnų, padų sričių prakaitavimas (hiperhidrozė) gali būti koreguojamas botulino toksino injekcijomis. Botulino toksino preparatai visame pasaulyje medicinoje jau daugiau nei du dešimtmečius saugiai ir efektyviai naudojami įvairių susirgimų, atsiradusių dėl padidėjusio raumenų tonuso, gydymui (oftalmologijoje, neurologijoje). Padidinto prakaitavimo korekcijos botulino toksino injekcijomis esmė – nervinio impulso sklidimo blokavimas į pasirinktų tam tikrų sričių prakaito liaukas, ko pasėkoje prakaitavimas sumažėja iki normos. Dažniausia botulino toksino injekcijų procedūra gausaus prakaitavimo korekcijai atliekama pažastų, delnų, padų odos srityse. Procedūros efektyvumo trukmė priklauso nuo individualių organizmo savybių – vidutiniškai 6 – 7 mėn. Botulino injekcijų nuo prakaitavimo procedūros atliekamos klinikoje Vilniuje.

Veido, kaklo, dekoltė, plaštakų ir kitų odos sričių atjauninimas ir patempimas stabilizuotos hialurono rūgšties preparatais nebe reikalo kitaip vadinamas „medikamentiniu odos liftingu”. Stabilizuotos hialurono rūgšties preparatų išskirtinumas – tai unikalios hialurono rūgšties jungčių charakteristikos (NASHA technologija), užtikrinančios preparato saugumą, efektyvumą ir ilgalaikį poveikį odai (laivos hialurono rūgšties molekulės gana greitai suardomos fermentinių odos sistemų, todėl efektas odai greitas, tačiau neilgas). Stabilizuotos hialurono rūgšties injekcijų dėka atstatomas ne tik odos drėgnumas, bet ir stimuliuojamas naujų jaunų kolageno skaidulų formavimasis tikrojoje odoje, todėl palaipsniui gerėja odos struktūra ir elastingumas, raukšlelės tampa žymiai mažiau pastebimos, atsiranda odos patempimo efektas, džiugina sveikos odos spindesys ir stangrumas, palaikomas odos jaunatviškumas. Pasiektų rezultatų palaikymui procedūras rekomenduojama kartoti 1 – 2 kartus per metus. Tam, kad būtų užtikrintas efektas, stabilizuotos hialurono rūgšties preparatai turi būti suleidžiami giliau į tikrąją odą.

Odos atjauninimas ir patempimas stabilizuotos hialurono rūgšties injekcijomis atliekamas Q-Med kompanijos (Švedija) produktais Restylane Vital Light® ir Restylane Vital®.

Galimos suleidimo sritys – veidas, kaklas, dekoltė, plaštakų oda ir kt.

Procedūra gali būti puikiai derinama su įvairiomis kitomis estetinėmis ir plastinės chirurgijos procedūromis: operacinėmis, lazerinėmis, biologinių audinių užpildų injekcijomis, chirurginių siūlų implantavimu ir kt. Procedūra gali būti taikoma ir esant odos reljefo vietisumo pažeidimams (pvz. randeliams), odos kokybės gerinimui po patirtų stresų, saulės vonių, moterims – po gimdymo ir pan. Visai atvejais gerinamas odos stangrumas, stimuliuojami regeneracijos, gijimo, jauninimo procesai odoje, atsiranda pastebimas odos patempimo efektas. Procedūra gali būti taikoma ir esant odos reljefo vietisumo pažeidimams (pvz. randeliams), odos kokybės gerinimui po patirtų stresų, saulės vonių, moterims – po gimdymo ir pan. Procedūros atliekamos klinikoje Vilniuje.

Restylane® – tai pirmasis ir vienintelis NASHA technologija stabilizuotos hialurono rūgšties raukšlių užpildas, lėtai besirezorbuojantis, ilgai, iki 2 metų odoje išliekantis, sintetinės negyvulinės kilmės – itin maža alerginių reakcijų tikimybė. Visi Restylane produktai atitinka griežčiausius medicininių tyrimų standartus, poveikį odos atjauninimui grindžia ne tik laboratoriniais tyrinėjimais, bet ir skaitlingomis histologinėmis (audinių morfologinis tyrimas) ir klinikinėmis studijomis.

Procedūros gali būti atliekamos keliais būdais:

 • injekcijos švirkštu specialia kaniule – tai moderniausiais, mažiausiai traumuojantis audinius, saugantis nuo mėlynių atsiradimo odoje suleidimo būdas,
 • injekcijos švirkštu įprasta, tačiau itin plona adata –  įvairiomis leidimo technikomis (“vėduoklinė”, “grotelių armavimo”, taškinė ir kt.),
 • injekcijos specialaus injektoriaus pagalba – skirta tiksliam hialurono rūgšties dozavimui. Kiekvienu spragtelėjimu suleidžiama tiek pat preparato, parenkama individuali ir geriausiai tinkanti suleidimo technika.

Biorevitalizacija – tai medikamentinė odos atgaivinimo, drėkinimo, gyvybingumo grąžinimo procedūra, kuri gali būti atliekama veido, kaklo, dekoltė, plaštakų ir kt. sritims.

Hialurono rūgštis, suleista į odą drėkina, stimuliuoja pačioje odoje esančios hialurono rūgšties gamybą, skatina kolageno sintezę ir mažina kolageno suirimo greitį. Todėl, ilgainiui, kartojant procedūras pagal gydytojo rekomenduotą planą (dažniausiai tai būna 3 procedūros su 3 – 4 savaičių pertrauka) pasiekiamas tiek drėkinimo, tiek odos stangrinimo efektas ir palaipsniui gerėjanti odos kokybė, tonusas, palygėja smulkios raukšlelės, gerėja bendra odos išvaizda.

Biorevitalizacija gali būti kombinuojama kitomis estetinėmis procedūromis, siekiant pagerinti, papildyti rezultatus: operacinėmis, lazerinėmis, biologinių audinių užpildų injekcijomis, chirurginių siūlų implantavimu, po agresyvių odos procedūrų, patirtų stresų, saulės vonių, moterims po gimdymo ir pan. Procedūros atliekamos klinikoje Vilniuje.

Odos ląstelių biostimuliacijos ir senėjimo prevencijos programa

PRP (angl. Platelet Rich Plasma) – tai procedūra, kurios metu naudojama trombocitais praturtinta plazma, išgaunama iš paciento kraujo – autologinis trombocitų koncentratas. Mūsų kraujyje esantys trombocitai dalyvauja ne tik natūraliame kraujo krešėjimo procese. Patekę į odą, trombocitų sudėtyje esantys augimo faktoriai stimuliuoja odos ląsteles, aktyvuoja odos regeneracinius, atstatomuosius procesus, odos kamienines ląsteles, skatina kolageno bei elastino gamybą. Dėl šių savybių, PRP procedūra taikoma odos biostimuliacijai – atsinaujinimui skaitinti, žaizdų gijimui gerinti, odos atjauninimui ir senėjimo proceso prevencijai.

Augimo faktorius  Funkcijos
  PDGF – Trombocitų sekretuojamas augimo faktorius   Ląstelių augimas, naujų kraujagyslių formavimasis ir gijimas
  TGF- β – Transformuojantis augimo faktorius   Epitelio ir kraujagyslių endotelio ląstelių augimas, žaizdų gijimo skatinimas
  VEGF – Kraujagyslių endotelio augimo faktorius   Naujų kraujagyslių endotelio ir ląstelių formavimasis
  FGF1 – Fibroblastų augimo faktorius   Audinių atstatymas, ląstelių augimas, kolageno  gamyba
  EGF – Epidermio augimo faktorius   Epidermio ląstelių augimo skatinimas, angiogenezė, žaizdų gijimo skatinimas
  IGF1 – Insuliną primenantis augimo faktorius   Augimo hormono veiklos reguliavimas

Procedūros metu, pacientui iš venos paimamas į specialiai tam skirtą vienkartinį rezervuarą nedidelis kiekis kraujo, kuris specialiai paruošiamas ir iš jo išgaunamas trombocitų koncentratas.  PRP injekcijoms skirtų trombocitų koncentracija ir sudėtis yra labai svarbūs procedūros efektyvumo užtikrinimui.

Mūsų klinikoje Vilniuje atliekamos PRP terapijos privalumai – procedūra atliekama su patentuotos technologijos mėgintuvėliais (Prosys mėgintuvėliai registruoti FDA, KFDA, CE, sertifikuoti ISO 9001, 14001 & 13485, GMP), užtikrinančiais labai tikslų kraujo frakcijų atskyrimą ir trombocitų koncentracijos kontrolę. Nenaudojamos jokios papildomos cheminės medžiagos ir plazmos aktyvatoriai, todėl sumažinama alerginių reakcijų ir infekcijų rizika. Gauta trombocitų koncentracija yra net 6 – 8 didesnė nei tokiame pat kiekyje įprasto kraujo ir 3 kartus didesnė nei tradicinės PRP.

Paruoštą autologinį trombocitų koncentratą gydytojas plona adatėle injekuoja į reikiamas veido, kaklo, dekoltė, plaštakų, galvos plaukuotosios dalies ir kitas norimas odos sritis, taip stimuliuodamas odos regeneracijos procesus. Kadangi naudojama japoniška itin plona ir kokybiška adatėlė, sumažėja procedūros skausmingumas, nedidelių kraujosrūvų atsiradimo rizika, procedūrą lydi švelnesnis odos patinimas.

Procedūros trukmė – nuo kraujo paėmimo iki paskutinio PRP injekcinio dūrio odoje – apytiksliai 1 valanda.

Iš karto po PRP terapijos oda šiek tiek patinsta, parausta, tampa jautresne, kai kur PRP injekcijos vietoje gali būti nedidelės mėlynės: odos paraudimas išnyksta per kelias valandas, odos patinimas gali būti juntamas 2-3 dienas, nedidelės mėlynės pilnai išnyksta per keletą dienų.  Šie pokyčiai odoje nesutrikdo darbinės veiklos, po procedūros galima naudoti įprastą odos priežiūrą ir kosmetines priemones. Gydytojas visada rekomenduos priemones, galinčias greičiau palengvinti nepageidaujamus požymius ir pojūčius.

Efektas odai, laikui bėgant gerėja: antrą, trečią mėnesį po procedūros pasiekiamas maksimalus efektas, kuris vėliau stabilizuojasi. Po procedūrų pagerėja odos kokybė, paviršiaus faktūra, tonusas, elastingumas, atsiranda sveikos, pailsėjusios odos švytėjimas, raukšlelės tampa mažiau pastebimos. Odos regeneracijos skatinimui ir senėjimo proceso prevencijos ir maksimalaus efekto palaikymo tikslu, PRP terapijos procedūras rekomenduojama kartoti 1 – 2 kartus per metus.

PRP terapiją galima derinti su odos užpildais, botulino tokslino injekcijomis, procedūromis lazeriu ir chirurginėmis operacijomis. PRP procedūra gali būti taikoma atskirai ir kartu/po lazerinių – frakcinio odos atnaujinimo / atjauninimo, odos frakcinio šlifavimo, lazerinio odos šveitimo (piligų) procedūrų. PRP gali būti taikoma ir kai kurių randų korekcijai.

PRP taikoma ir galvos plaukuotosios dalies difuziniam plaukų slinkimui kontroliuoti (telogeniniam, androgeneziniam plaukų slinkimui). Šiuo tikslu atliekamos dvi PRP terapijos procedūros, tarp kurių daroma dviejų mėnesių pertrauka. Tolesnė galvos plaukų slinkimo kontrolė, pasitelkiant kompiuterinį skaitmeninį tyrimą Trichoscan, vykdoma, kartojant PRP procedūras kas 6 mėnesius.

Prieš PRP terapiją, rekomenduojama atlikti tam tikrus kraujo tyrimus (uždegimo proceso organizme atmetimui, trombocitų ir kitų forminių kraujo elementų įvertinimui).

Kadangi tai injekcinė procedūra, susijusi tam tikrais priešparodymais, kurie aptariami konsultacijos metu, procedūrą atlieka tik gydytojai.

Tai veido, kaklo ir kitų kūno sričių odos stangrinimo ir stabilizacijos metodas be chirurginės intervencijos. Odos sukritimo ir stangrinimo profilaktikai naudojami ploni, visapusiškai biologiškai suderinami su organizmo audiniais tirpūs chirurginiai polidioksanono (PDO) siūlai, kurie palaipsniui (20 dienų – pusę metų) pilnai ištirpsta. Tirpstant siūlams, stimuliuojama baltymų, atsakingų už odos stangrumą ir elastingumą sintezė, o ištirpusio siūlo vietoje formuojasi nepastebimas, odą prilaikantis jungiamojo audinio sutankėjimas – fibrozinis audinys, kurio, tarsi palaikančio “karkaso” dėka pasiekiamas kryptingas odos stabilizacijos efektas.

Plonų adatų pagalba chirurginiai siūlai – pavieniai ar fomuojant tiklelį tam tikromis kryptimis implantuojami giliai odoje ar poodyje.

PDO siūlais gali būti koreguojamas bendras veido ir kaklo suglebimas, reljefo nelygumai, asimetrijos požymiai, įvairaus tipo raukšlės – aplink lūpas, akis, kaktos, tarp antakių, nosies-lūpų, kaklo, pasmakrio, dekoltė ir kt., koreguojama kaktos ptozė ir nusileidę antakiai, apatinės veido dalies kontūro nelygumai, kitų kūno sričių prarandanti stangrumą oda –  pilvo, sėdmenų, rankų, kojų ir kt.

Nors odos patempimas tirpstančiais PDO siūlais tinka bet kokio amžiaus žmonėms, tačiau geriausi rezultatai pasiekiami, esant pradiniam ar vidutiniam veido ir kaklo odos ptozės (audinių sukritimo, nusileidimo) laipsniams. Kuo ryškesnis audinių nusileidimo laipsnis ir gilesnės raukšlės, tuo storesnių ir daugiau siūlų prireikia norimam efektui pasiekti. Vyresnio amžiaus pacientams, su ryškia veido ir kaklo odos ptoze, itin giliomis raukšlėmis ar klostėmis ši procedūra mažai efektyvi. Odos patempimas PDO siūlais negali atstoti radikalios plastinės chirurgijos operacijos rezultatų. Šios procedūros tikslas – veido ir kaklo odos sukritimo profilaktika, audinių sutvirtinimas, atsinaujinimo skatinimas, operacinio patempimo atitolinimas.

Procedūrai nereikia ypatingo pasiruošimo, injekcinio nuskausminimo vaistais ar pjūvių. Paprastai naudojama tik paviršinė anestezija. Adatų įdūrimo vietos greitai užgyja, nepalikdamos žymių odoje. Visos procedūros trukmė – 30 min – 1 val,  priklauso nuo planuojamos koreguoti vietos bei siūlų skaičiaus, Reabilitacinis laikotarpis – įprastas, kaip po visų injekcinių metodikų. Procedūros atliekamos klinikoje Vilniuje.

Odos stangrėjimo efektas pradeda ryškėti po 3 savaičių, išlieka, priklausomai nuo įverto siūlo rūšies, kiekio, lokalizacijos, odos būklės, amžiaus, gyvenimo būdo (6 mėnesiai – 2 metai).

Procedūrą galima kombinuoti su kitomis estetinėmis-korekcinėmis procedūromis- lazerinėmis, biologinių užpildų, botulino toksino injekcijomis, pilingais ir pritaikyti tokioms veido, kaklo ir kitų sričių vietoms, kurias sudėtinga ar neefektyvu koreguoti kitokiais estetinės medicinos būdais.

Atsižvelgiant į Jūsų pageidavimus, gydytojo konsultacijos metu įvertinama veido, kaklo, ar kitų sričių odos sveikata, reljefo pokyčiai, stangrumas, raukšlių ir ptozės laipsnis, lydintieji organizmą susirgimai, aptariamas korekcijos planas, objektyvios galimybės pasiekti pageidaujamus rezultatus, planuojamas chirurginių siūlų rūšis, kiekis ir preliminari procedūros kaina.

Mezoterapija – tai medicininis gydymo ir koregavimo metodas, kurio metu į tam tikrą kūno odos sritį mikroinjekcijomis sušvirkščiami įvairūs veiklieji preparatai ar jų mišiniai.

Mezoterapija taikoma daugelyje medicinos sričių, plačiausiai – estetinėje medicinoje ir dermatologijoje:

 • odos chronologinio senėjimo ir fotosenėjimo profilaktikai ir gydymui (odos stangrumui, elastingumui pagerinti, smulkioms raukšlelėms sušvelninti),
 • odos drėgnumo, „švytėjimo“ efekto atstatymui,
 • odos kokybės atstatymui dėl laisvųjų radikalų, streso, rūkymo, nepilnavertės mitybos poveikio,
 • kompleksinės strijų korekcijos dalis,
 • kompleksinės celiulito korekcijos dalis,
 • plaukų slinkimo ir plikimo gydymo sudėtinė dalis
 • ir t.t.

Mezoterapinių kokteilių sudėtyje yra įvairios aminorūgštys, vitaminai, mineralinės medžiagos, antioksidantai ir kt. Mezoterapija padeda veikliosioms medžiagoms, įeinančioms į kosmetinių produktų sudėtį, prasiskverbimą ir išlikimą odoje – tokiu būdu pagerinamas kosmetinių produktų poveikis odai. Patekusios į tikrąją odą veikliosios mezoterapinio kokteilio medžiagos stimuliuoja fibroblastus, todėl aktyvuojama kolageno sintezė, padidinamas tarpląstelinės medžiagos klampumas, oda tvirtėja, stangrėja.

Kadangi preparatai suleidžiami tam tikroje srityje į odą, aplenkiamas virškinimo traktas ir bendroji kraujotakos sistema, išvengiama bendro poveikio organizmui, o efektas odai greitas, vartojant labai nedideles preparatų dozes. Veikliosios medžiagos skiriasi palaipsniui, todėl poveikis ilgas, procedūros kartojamos 1 kartą per savaitę ar dar rečiau.

Mezoterapinės procedūros mažai skausmingos, jas galima derinti su kitais gydymo metodais, nesutrikdoma darbinė veikla.

Procedūrą galima atlikti veido, kaklo, iškirptės srityse, o taip pat bet kurioje kūno srityje, pvz., pilvo, šlaunų, sėdmenų. Ji veiksminga ir tose kūno ir veido srityse, kur kitos procedūros mažai efektyvios – vidiniuose šlaunų ir žastų paviršiuose, pasmakrėje ir pan.

Gydytojas, įvertinęs odos būklę ir poreikius parenka individualų veikliųjų medžiagų „mezoterapinį kokteilį“, tinkamiausią injekcijų techniką, seansų kiekį ir dažnį.

Mezoterapijos procedūros taikomos, esant įvairių priežasčių plaukų slinkimui. Į galvos plaukuotosios dalies odą suleidžiami specializuoti preparatai mezoterapiniai preparatai  gerina galvos odos mikrocirkuliaciją, mitybinius procesus, stiprina plaukų šaknis, todėl prailginamos plaukų augimo ir vystymosi fazės, stabdomas plaukų slinkimas ir plikimo procesas, plaukai stiprėja. Procedūros atliekamos klinikoje Vilniuje.

Odos nusluosniavimai (šveitimas, pilingai) naudojami odos struktūrai pagerinti ir jos nedideliems defektams koreguoti. Tai ir viena iš odos senėjimo prevencijos procedūrų. Odos nusluosniavimai taikomi ir kompleksinio aknės gydymo tikslais. Pastaruoju metu naudojamos kompleksinės netoksiškos organizmui odos nusluoksniavimo sistemos, atsižvelgiant į poreikį, odos tipą, derinami rūgščių mišiniai, jų koncetracija. Oda gali būti nusluoksniuojama įvairiuose gyliuose.

Odos šveitimo procedūros gali būti atliekamos:

 • po aknės išlikusių dėmelių, paviršinių odos nelygumų korekcijai,
 • esant kai kurios aktyvios aknės formoms, kaip kompleksinio gydymo dalis (ypač komedoninėms formoms),
 • esant plačioms odos poroms,
 • siekiant optiškai sušvelninti smulkias odos raukšleles,
 • švelniam odos stangrinimui,
 • pigmentacijos pokyčių korekcijai,
 • siekiant suminkštinti sausą, šiurkščią odą,
 • siekiant pagerinti odos struktūrą ir atgaivinti spalvą.

Procedūrų kartojimo dažnį ir kiekį, priklausomai nuo odos būklės ir siekiamo tikslo rekomenduoja gydytojas. Procedūros atliekamos klinikoje Vilniuje.