Estetinė dermatologija

Estetinė dermatologija – tai tikrai ne vienos „pykčio“ raukšlės korekcija. Beveik kiekviena odos liga ar defektas lydimi estetinio diskomforto jausmo. Mes už palaipsnį sveikos odos puoselėjimą, išlaikant harmoningą estetinį savitumą bet kuriame gyvenimo tarpsnyje.

Bendrosios ir estetinės dermatologijos klinikoje Clinic In naudojami pagal Europos Sąjungos ir JAV FDA („The Food and Drug Administration“) direktyvas sertifikuoti prietaisai, preparatai ir metodikos. Visas estetinės medicinos procedūras atlieka tik ilgametę patirtį turintys ir specializuotuose kursuose  apmokyti gydytojai.

Biologiniai odos užpildai („fileriai“) – tai naujos kartos negyvulinės kilmės produktai, kuriais gali būti koreguojamos įvairaus gylio raukšlės, formuojami veido kontūrai ir apimtys. Kadangi odos užpildų sudėtyje nėra žmogaus organizmui svetimų baltymų, alerginių reakcijų tikimybė itin nedidelė, o laikui bėgant, žmogaus organizme preparatai visiškai suyra. Šios savybės produktams suteikia ypatingo saugumo.

Suleidžiant audinių užpildą į giliuosius odos sluoksnius ar po oda, raukšlės, veido kontūrai ar apimtys koreguojami iki norimo ir siekiamo rezultato. Efektas pastebimas iš karto po procedūros ir, priklausomai nuo preparato tipo, injekuojamos srities bei tikslo gali išlikti net iki 1 – 2 metų.

Bendrosios ir estetinės dermatologijos klinikoje CLINIC IN odos užpildo suleidimas – tai procedūra, kurią atlieka tik gydytojai, atsižvelgdami į veido anatomines savybes, minkštųjų audinių, paodžio ir odos paviršiaus pokyčius. Ypatingas dėmesys  atkreipiamas į raukšlės, veido kontūrų ar audinių tūrio trūkumų atsiradimo priežastis, kurių perspėjimas ir/ar korekcija duoda prognostiškai ilgiau išliekančius ir natūralesnius rezultatus nei pavienės raukšlės išlyginimas. Siekiant optimaliausio rezultato, neretai kombinuojamos suleidimo metodikos ir preparatai.

 Raukšlių korekcijai naudojami kelių rūšių naujos kartos biologiniai užpildai:

 • Hialurono rūgšties (Restylane, Juvederm, Belotero, Filorga ir kt.),
 • Pusiau sintetinių užpildų:
  • Ellansé ™ (Sinclair Pharma)  (Polikaprolaktono)
  • Radiesse™ (Merz Aesthetics, Inc.) (Kalcio hidroksilo apatito)

Klinikoje injekuojami tik atitinkantys medicininių tyrimų standartus, technologiškai užtikrinantys produkto saugumą, patikimumą ir siekiamų rezultatų išliekamumą sertifikuoti odos užpildai, su kuriais buvo atlikti skaitlingi klinikiniai tyrimai, stebėti ir lyginti ilgalaikiai rezultatai.

Hialurono rūgšties užpildai. 

Hialurono rūgštis  (HR)  aptinkama eilėje mūsų organizmo audinių – odoje, kauliniame, kremzliniame ir kt. Tai ypatinga molekulė, dalyvaujanti odos drėgmės, skaidulinės dermos struktūros palaikyme, kolageno sintezėje. Hialurono rūgšties užpildai – artimi mūsų oragnizmui, tačiau, kaip ir mūsų organizmo esanti HR greičiau suskaidomi ir pašalinami.

Hialurono rūgšties užpildai gali būti įvairaus klampumo, skirtingo stabilizavimo metodo, turėti nevienodą hialurono rūgšties kiekį, struktūrą. Būtent nuo šių ypatybių priklauso kokiose srityse ir kokiame audinių gylyje produktą galima injekuoti, kaip medžiaga pasiskirstys audiniuose, kiek laiko išsilaikys norimas rezultatas, kokie gali būti nepageidaujami poveikiai ir atokūs rezultatai, produkto injekcijas kartojant.

Ellansé™

Ellansé ™ (Sinclair Pharma) – tai  pirmas ir vienintelis novatoriškas naujos kartos odos pilnai suderinamas su mūsų organizmo audiniais užpildas natūraliai biostimuliuojantis odą. Tai – ne hialurono rūgšties užpildas, todėl poveikis odai – visai kitoks.

Ellansé™ -tai polikaprolaktono (PKL) mikrosferų preparatas. Tam tikro diametro polikaprolaktono mikrosferos švelnios ir idealiai adaptuotos integracijai odoje. Hialurono rūgšties užpildai odos defektus koreguoja dėka savo gelinių sąvybių. Ellansé ™ pranašumas ir paslaptis – tai mūsų odoje gaminamo, taip vadinamo  „jaunystės“, I tipo kolageno, kurio metams bėgant ženkliai mažėja, stimuliavimas – „neokolagenezė“.Naujo jauno sintezuoto kolageno skaidulų susiformavimas aplink polikaprolaktono mikrosferas įrodytas odos histologinėmis ir histocheminėmis studijomis.

Ellansé ™ pasižymi dvigubu poveikiu:

 1. Iš karto po suleidimo užpildo įvairaus gylio raukšles, koreguoja kontūrus, padeda atkurti veido skulptūrines sąvybes.
 2. Natūraliai ir individualiai jaunina odą, odoje esančio kolageno stimuliavimo dėka.

Nors tai pilnai iš audinių pasišalinantis odos užpildas (biodegraduojantis), kolageno stimuliavimo odoje laiką galima „programuoti“, individualiai pasirenkant  pageidaujamą Ellansé ™  (S, M, L) užpildo tipą – 1, 2 ar net 4 metams.

Ellansé ™ odos užpildo pagalba natūraliai palaikomas Jūsų estetinis savitumas, atstatoma tai, ką veido audiniai praranda metams bėgant, odos jaunatviškas skaistumas, kokybė, formos aiškumas.

Šioje skiltyje apie tai visai nieko nebuvo, tik naujienose, pergalvoti paveikslėlius, filmukus.

 Radiesse™ (Merz Aesthetics, Inc.) – kalcio hidroksilapatitas (CaHA) – tai su organizmo audiniais biologiškai suderinamas ir ilgainiui suyrantis injekuojamas užpildas. Dėl savo sąvybių, Radiesse itin tinkamas veido kontūrų korekcijai ir formavimui, išlyginantis net itin gilias raukšles, atkuriantis prarastą audinių stangrumą. Netoksiškas, nekancerogeniškas preparatas. Nepastebėta alerginių reakcijų. Patekusios į audinius, CaHA mikrosferos įsitvirtina odoje ar paodyje 12-18 mėn.

Radiesse™ pasižymi dvejopu poveikiu:

 1. akimirksniu užpildo ir išlygina raukšles, keičia veido kontūrus;
 2. stimuliuoja naujo kolageno sintezę (patvirtinta histologinėmis odos studijomis)

Būtent dėl šio dvejopo poveikio Radiesse™ įgalina atkurti jaunatviško, aiškesnių kontūrų veido formą – sukuria taip vadinamą ,,V“ efektą. Senėjimo proceso eigoje veido proporcijos keičiasi, apatinė dalis platėja, praprandamas kontūrų aiškumas, sumažėja tam tikrų sričių apimtis, ko pasėkoje jaunatviška veido „V“ forma palaipsniui įgauna atvirkštinį „piramidės“ vaizdą.

Jaunatviška veido išvaizda:
optimalus tūrio pasiskirstymas,“V” efektas
Pokyčiai veidui senstant:
tūrio ir apimčių persiskirstymas”Piramidė”

Biologinių odos užpildų (hialurono rūgšties, Radiesse™ , Ellanse) – injekcijos taikomos:

 • Veido kontūrų formavimui ir išryškinimui
 • Antakių pakelimui
 • Smilkinių įdubimų užpildymui
 • Įdubusių skruostų apimties gerinimui, skruosto formavimui, skruostikaulių linijos išryškinimui
 • Nosies – lūpų raukšlės užpildymui
 • „Marionetės“ raukšlės – „liūdno“ veido korekcijai
 • Apatinio žandikaulio kontūro išryškinimui, nelygumų korekcijai – aiškesnio, „V“ kontūro, veido ovalo atstatymui
 • Smakro klostėms, apimties ir kontūro korekcijai
 • Ausies spenelių pilnumo, tolygumo atkūrimui
 • Plaštakų pilnumo atstatymui ir odos kokybės gerinimui
 • Kaklo odos raukšlių korekcijai, odos stangrinimui

Visi biologiniai odos užpildai gali būti suleidžiami:

 • injekciniu švirkštu su įprasta adata – priklausomai nuo klampumo ir pageidaujamų rezultatų, leidžiami švirkštais su skirtingo dydžio ir storio adatomis, skirtingomis leidimo technikomis, į skirtingą odos gylį
 • Injekciniu švirkštu su specialia kaniule – tai modernus suleidimo būdas – “aukštoji mada” šiuolaikinėje estetinėje dermatologijoje. Kaniulė – tai elastinga, lanksti, įvairaus ilgio ir storio adata buku galu. Tokia odos užpildo suleidimo metodika metodika ženkliai saugesnė: mažėja odos ir jos struktūrų traumavimo ir mėlynių atsiradimo riziką.

Veido ir kaklo odos patempimas chirurginiais siūlais – naujovė tiems, kurie vengia chirurginių operacijų, tačiau norėtų subtiliai, nekeičiant individualaus estetinio savitumo koreguoti veido, kaklo ar kitų kūno sričių kontūrus ir odos pokyčius, vykstant natūraliam senėjimo procesui.

Chirurginiai siūlai nepakeičia operacinio veido odos patempimo, tačiau suteikia galimybę minimaliai invaziniu būdu pasiekti efektą, panašų į chirurginį veido odos patempimą, atnaujinti veido kontūrus, sušvelninti raukšles. Šis jauninimo, korekcijos ir patempimo būdas visiškai nekeičia veido judesių ir emocinių išraiškų.

Tai modernus odos patempimo ir stangrinimo metodas, naudojant visapusiškai biologiškai su organizmo audiniais suderinamus ir palaipsniui tirpstančius chirurginius siūlus, kurie yra implantuojami į poodinius audinius, “prisitvirtina” prie audinių tinklo, pakelia sukritusias sritis ir atstato veido kontūrus. Patempimo siūlais rezultatai pastebimi iš karto po procedūros. Nors siūlai palaipsniui pilnai ištirpsta (apytiksliai per 18 mėnesių), tačiau aplink kiekvieną siūlą formuojasi nauji kolageno pluoštai, kurie išlieka ir padeda išlaikyti odos patempimo efektą dar ilgesniam laikui. Rezultatas pastebimas iš karto po procedūros, tačiau, dėl besiformuojančio naujo kolageno pluoštų, audinių patempimo efektas metų bėgyje gerėja ir, priklausomai nuo amžiaus, veido ovalo specifikos, srities, audinių pertekliaus lygio gali būti pastebimas net iki 36 mėn.

Procedūra atliekama vietinėje nejautroje, nereikalauja ypatingo pasiruošimo, trumpas reabilitacijos laikotarpis. Odos patempimą chirurginiais siūlais gali atlikti tik specializuotuose kursuose apmokyti gydytojai.

Odos patempimo chirurginiais siūlais procedūrą galima derinti su kitomis estetinėmis procedūromis – audinių užpildais (pvz. Ellansé ™ , Radiesse™, hialurono rūgšties), botulino toksino injekcijomis, trombocitais praturtintos kraujo plazmos (PRP) injekcijomis, bio-revitalizacija ar lazeriniu odos atnaujinimu.

Bendrosios ir estetinės dermatologijos klinikoje CLINIC IN veido ir kaklo kontūrų korekcijai ir odos patempimui gali būti naudojami dvejopi chirurginiai siūlai:

 • SILHOUETTE SOFT ® (Sinclair Pharma, JAV)
 • Happy Lift™ (PROMOITALIA, Italija)

Veido ir kaklo kontūrų korekcija Silhouette Soft® siūlais

Silhouette Soft® siūlai – tai pilnai ištirpstantys siūlai su kūgio formos fiksatoriais, nuo siūlo centro nukreiptais į skirtingas puses. Šių siūlų poveikis dvejopas:

Patempimo efektas: siūlo įvedimo srityje oda tarsi “sutraukiama, pastumiama” ant kūgio formos fiksatorių, kurie įsitvirtina giliuosiuose odos sluoksniuose. Tokiu būdu oda fiksuojama koreguotoje padėtyje, sumažinamas odos laisvumas, pakritimo požymiai, formuojami ryškesni veido kontūrai, iš karto pastebimas odos patempimo efektas.

Regeneruojantis efektas: vienas Silhouette Soft® siūlų komponentų – visapusiškai suderinama su žmogaus organizmo audiniais ir pilnai biodegraduojanti polilaktinė rūgštis stimuliuoja natūralią tikrosios odos kolageno sintezę, todėl palaipsniui gerina senstančios, suglebusios odos kokybę, atkuria apimtį ir veido kontūrus.

Silhouette Soft® siūlai gaminami JAV ir atitinka griežtos sanitarinės kontrolės reikalavimus. Klinikinių tyrimų metu gauti rezultatai atskleidė, jog ši metodika tinka bet kokiam odos tipui ir nesukelia alerginių reakcijų.

VEIDO KONTŪRAI – korekcija, skruostų pilnumas, odos stangrumas APATINIS
ŽANDIKAULIS – aiškaus kontūro atgavimas
SKRUOSTAI
IR
SKRUOSTIKAULAI – pilnumas, nosies – lūpų raukšlės korekcija
ANTAKIAI – antakių formos korekcija, viršutinių akių vokų pakėlimas KAKLAS –

odos patempimas, tonusas, stangrumas, lygumas

 

Happy Lift – tai pilnai ištirpstantys ploni siūlai pagaminti iš patentuotos polikaprolaktono medžiagos. Happy Lift™ siūlų labai mažų, beveik nepastebimų „kabliukų“ geometrinis dizainas PROMOITALIA Happy Lift™ siūlus skiria nuo kitų lygių („mono“) siūlų. „Kabliukai“ yra išdėstyti dviem priešingomis kryptimis ir „atsiveria“, tarytum skėtis tuomet, kai yra implantuojami į poodinius audinius tiksliai numatytoje veido, kaklo ar kitoje kūno srityje. Įvedant siūlus, kabliukai lengvai „užkabina“ ir tokiu būdu pakelia audinį.

Kaip vyksta procedūra?

Chirurgniai siūlai įvedami pagal pasirinktus, geriausiai siekiamą odos patempimo efektą palaikančius veido vektorius, kurie atžymimi odoje prieš procedūrą. Numatytose vietose atliekamas vietinis injekcinis audinių nuskausminimas, todėl chiruginių siūlų įvedimas lydimas minimalaus diskomforto.

Siūlai į audinius įterpiami plonos adatos pagalba. Procedūra trunka 30 – 60 minučių, priklausomai nuo reikiamo siūlų kiekio. Po procedūros galima išvykti į namus. Tam, kad siūlas išsilaikytų tiksliai implantuotoje srityje, jis be papildomo traumavimo ir chirurginių mazgų fiksuojamas odos audiniuose.

Laikotarpis po procedūros ir galimi nepageidaujami poveikiai. 

Nors chirurginių siūlų implantavimo procedūra yra iš tiesų saugi ir nėra tokia invazyvi, kaip chirurginės odos patempimo operacijos, vis dėlto, pirmąsias dvi savaites po procedūros gali būti jaučiamas tam tikrų veido sričių patinimas, jautrumas, tempimas, ne visuomet pavyksta išvengti ir kraujosrūvų (mėlynių) atsiradimo. Kai kuriais atvejais siūlas tarytum „jaučiamas“ ar tarsi kontūruojasi odos paviršiuje. Šie nedideli nepageidaujami poveikiai, laikui bėgant (paprastai per 2-4 sav.) išnyksta.  Jei juntami odos netolygumai ar per didelis odos tempimas, siūlas gali būti atpalaiduojamas, ir jo padėtis pataisoma. Išskirtiniais atvejais, jei rezultatas netenkina ir to prireikia, siūlai gali būti pašalinami arba gali būti pakeičiama jų įvedimo vieta.

Tam, kad mažėtų patinimas ir siūlas ilgam išliktusi tikslioje implantavimo vietoje, svarbu riboti veido mimiką, mechaniškai nedirginti odos ir saugoti nuo bet kokio pažeidimo.

Įprastine darbine veikla (lengvas vaikščiojimas, darbas kompiuteriu ir pan.) galima užsiimti, praėjus kelioms valandoms po procedūros, tokio intensyvumo veikla rekomenduojama ir keletą pirmųjų dienų po procedūros. Patartina  vengti miegoti ant veido 5-7 dienas po procedūros.

Nerekomenduojama intensyviai sportuoti, daug ir emocingai kalbėti, reiktų vengti greitų, stiprių veido judesių, negalima depiliuoti veido sričių, kurioje įvestas chirurginis siūlas, atlikti veido kosmetinio ar cheminio šveitimo, masažų, ir kitų kosmetinių procedūrų, kurių metu atliekamas veido odos spaudimas.

Gydytojas rekomenduos priemones, galinčias palengvinti nepageidaujamus reiškinius ir simptomus, jeigu jums to reikėtų.

Maksimali odos tempimo galia paprastai atsiranda po 21 dienos, o efektas stabilizuojasi pilnai praėjus 2 mėn. po siūlų įvedimo.

Sritys, kuriose gali būti atliekamas odos patempimas chirurginiais siūlais:

 • antakių srityje – antakių formos, asimetrijos korekcija,
 • kaktos odos patempimui,
 • suglebusių viršutinių akių vokų patempimui,
 • skruostų srityje, atstant suglebimo požymius,
 • apatinio žandikaulio linijos korekcijai,
 • kaklo srityje,
 • srityse, kuriose pastebimi ankstyvi odos senėjimo požymiai išlyginimui, odos atjauninimui.

Daugeliu atvejų nėra būtinybės koreguoti visas veido sritis iš karto.

Kam gali būti atlikta patempimo siūlais procedūra?

Jei turite gerą fizinę, emocinę ir psichinę sveikatą, realius lūkesčius procedūrai, neturite rimtų sveikatos problemų, Jūsų odos storis yra normalus ir Jūs norėtumėte koreguoti suglebusius veido ir kaklo srities audinius metodais, kurių efektas ilgiau trunkantis nei įprastų estetinių procedūrų (botulino toksino, biologinių užpildų injekcijų), Jūs galite būti puikiu kandidatu odos patempimo siūlais procedūrai.

Geriausi kandidatai asmenys – tiek moterys, tiek ir vyrai, kurių audinių suglebimas lenvo ir vidutinio laipsnio. Pacientams, kurių oda yra itin stipriai suglebusi, gali prireikti siūlų implantavimo procedūrą derinti su kitomis estetinėmis procedūromis – lazeriniu odos atnaujinimu ir / ar biologinių užpildų injekcijomis ar kt. Tik kvalifikuoti profesionalūs gydytojai gali apibrėžti Jūsų individualius poreikius ir tinkamumą procedūrai, neatsižvelginat į amžiaus ribas. Rekomenduojama atsižvelgti į tai, ar artimiausiu metu nesiruošiate mesti svorį. Tokiu atveju reiktų lukterėti, kol pasieksite norimą svorį ir tik tuomet atlikti veido odos patempimo chirurginiais siūlais procedūrą.

Gausus pažastų, delnų, padų sričių prakaitavimas (hiperhidrozė) gali būti koreguojamas botulino toksino injekcijomis. Botulino toksino preparatai visame pasaulyje medicinoje jau daugiau nei du dešimtmečius saugiai ir efektyviai naudojami įvairių susirgimų, atsiradusių dėl padidėjusio raumenų tonuso, gydymui (oftalmologijoje, neurologijoje). Padidinto prakaitavimo korekcijos botulino toksino injekcijomis esmė – nervinio impulso sklidimo blokavimas į pasirinktų tam tikrų sričių prakaito liaukas, ko pasėkoje prakaitavimas sumažėja iki normos. Dažniausia botulino toksino injekcijų procedūra gausaus prakaitavimo korekcijai atliekama pažastų, delnų, padų odos srityse. Procedūros efektyvumo trukmė priklauso nuo individualių organizmo savybių – vidutiniškai 6 – 7 mėn. Botulino injekcijų nuo prakaitavimo procedūros atliekamos klinikoje Vilniuje.

Redermalizacija – išskirtinė naujos kartos injekcinė procedūra

Redermalizacija – pats terminas leidžia manyti, jog atliksime “pertvarkymą” odoje. Redermalizacijos procedūros siekis – sustiprinti, rekonstruoti tikrosios odos (dermos) anatominę struktūrą, nuo kurios būklės labiausiai priklauso odos tekstūra, stangrumas, raukšlėtumas. Dermoje esantys fibroblastai atsakingi už kolageno sintezę. Nuo to, kaip šis procesas vyksta, kokio pobūdžio kolageno tinklas susiformuoja, kaip jį apsupa elastinės skaidulos ir kokios kokybės tarpląstelinė medžiaga jas sutvirtina, priklauso mūsų odos sveikas grožis, elastingumas, jaunaviškumas. Redermalizacija tai sudėtingas biocheminių, metabolinių ir struktūrinių procesų tikrojoje odoje atkūrimas.

Šiai procedūrai atiteko „Geriausios odos kokybės gerinimo procedūros“ apdovanojimas AMEC Live and Visage kongrese 2017 m.

Redermalizacija veikia keliomis kryptimis iš karto:

 • Giliosios ir paviršinės odos karkaso sustiprinimas: gerėja odos tekstūra, stangrumas, lygėja odos mikroreljefas, poringumas, raukšlės. Tai tarytum vidinis odos “užpildymas”
 • Dermos metabolinių procesų, mitybos, mikrocirkuliacijos ir limfotakos gerinimas – oda tampa skaistesnė, lygėja jos spalva, mažėja pigmentiniųių dėmių ryškumas
 • Atstatomas odos drėgmės balansas
 • Aktyvuojamas laisvųjų radikalų blokavimas
 • Gerėja odos atsparumas išorinės aplinkos nepalankiems veiksniams
 • Atitolinami amžiaus ženklai odoje, švelnėja raukšlės, duodamas impulsas odai atjaunėti ir atsistatyti

Kokiu būdu tai pasiekiama?

Redermalizacijos injekcinės rocedūros atliekamos su šiuo metu neturinčiais analogų  XELA REDERM preparatais, kurių formulės ypatumas – gintaro rūgšties ir hialurono rūgšties derinys. Tiek gintaro rūgštis, tiek hialurono rūgštis natūraliai gaminasi ir pačiame žmogaus organizme, tačiau metams bėgant, dalį šių medžiagų prarandame, jų sintezė lėtėja.

XELA REDERM išskirtinumas: dvigubas sinergistinis efektas

Gintaro rūgštis (Succinic acid succinate, natrio sukcinatas):

 • reguliuoja biocheminius ir fiziologinius procesus ląstelėse – atstato natūralų, sveikoms ląstelėms būdingą metabolizmą, padeda reguliuoti ląstelių energijos mainus
 • padeda išvengti ląstelės membranos pažeidimo
 • padeda normalizuoti mikrocirkuliaciją, prisideda prie limfos nutekėjimo
 • veikia kaip stiprus antioksidantas, slopina uždegiminius procesus
 • aktyvuoja dermos fibroblastų veiklą, tiesiogiai veikia fibroblastų mitochondrijas, stimuliuoja pagrindinių odos baltymų (kolageno ir elastino) sintezę.

Hialurono rūgštis (Hyaluronic acid)

 • aukšta molekulinė masė
 • padeda suaktyvinti priešuždegiminius mediatorius – gelbsti mažinant uždegimo požymius odoje
 • atkuria ir palaiko vandens balansą
 • prisideda prie pagrindinių struktūrinių baltymų sintezės –kolageno, elastino
 • suteikia odos audiniams mechaninę atramą– įsiterpia tarp kolageno ir elastino skaidulų

 Redermalizacijos procedūrų privalumai:

 • Sudėtinis produktas (gintaro rūgštis + hialurono rūgštis) ženkliai efektyvesnis nei odos biorevitalizacijos tikslu naudojami įprasti monoproduktai
 • Kokybė patvirtinta CE ženklu
 • Pagaminta pagal GMP
 • Patobulinta HA valymo technologija (Hyalual Purification Technology)
 • HA molekulių monodispersiškumas (2,5 mln. Da)
 • Patobulinta redermalizacijos agento buferinė apsauga
 • Klinikinės studijos
 • Procedūrą atlieka tik gydytojai

Redermalizacija taikoma:

 • Chronologinio ir fotosenėjimo prevencija ir korekcija
 • Odos stagrumo, tankumo atkūrimas
 • Raukšlių ir smulkių raukšlelių korekcija
 • Odos drėkinimas
 • Odos skaistumo ir spalvos vientisumo atkūrimas
 • Odos pokyčių po aknės korekcija – pigmentacija, smulkūs randeliai
 • Hiperpigmentacijos korekcija
 • Raustančios, kuperozinės ir jautrios odos požymių korekcija, chronologinio ir fotosenėjimo prevencija
 • Tamsių, gilių, tinstančių paakių požymių korekcija
 • Po/kartu su lazerinėmis procedūromis (frakcinio lazerio), lazerinio odos šveitimo (piligų) procedūrų

Redermalizacijos procedūros taikymo sritys

 • Galima taikyti bet kuriai veido, kaklo, plaštakų, kūno odos srityse
 • Tinka jautriai, kuperozinei, raustančiai odai
 • Vienos procedūros metu galima kompleksiškai veikti kelias zonas pasirenkant skirtingos koncentracijos ir poveikio preparatus, taikyti skirtingas leidimo technikas

Kaip atliekama redermalizacijos procedūra?

Jūsų veido oda nuskausminama vietinio poveikio anestezuojančiu kremu, todėl mikroinjekcijų sukeliamas diskomfortas yra minimalus. Gydytojas itin plona mikroadatėle atlieka injekcijas į reikiamas sritis veide, odą aplink akis, kaklo, dekoltė, plaštakų ar kitas norimas sritis. Siekiant kuo geresnio efektyvumo, preparatai ir redermalizacijos technika, procedūrų skaičius ir dažnis parenkami, atsižvelgiant į individualius poreikius.

Kaip atrodo oda po procedūros?

Iš karto po redermalizacijos procedūros  veido oda parausta. Tai atspindi mikrocirkuliacijos odoje suaktyvinimą. Oda kurį laiką gali būti jautresnė, šiek tiek patinusi, gali kontūruotis švelnūs “kauburėliai” injekcijos vietoje. Kiekvieno žmogaus oda yra skirtinga. Storoje dehidratuotoje odoje papulės pranyksta greičiau, o plonoje odoje jos gali išsilaikyti ir būti matomos nuo 1 iki 3 dienų. Nevisada pavyksta išvengti mikro-mėlynių injekcijos vietoje. Odos paraudimas išnyksta per kelias valandas, švelnus patinimas gali būti juntamas 2-3 dienas, nedidelės mėlynės pilnai išnyksta per keletą dienų.  Šie pokyčiai odoje nesutrikdo darbinės veiklos. Jau kitą dieną po procedūros galima naudoti įprastą odos priežiūrą ir kosmetines priemones. Gydytojas rekomenduos priemones, galinčias palengvinti nepageidaujamus reiškinius ir simptomus, jeigu jums to reikėtų.

Kaip greitai matomi procedūros rezultatai?

Po 2-3 dienų matomas patempimo efektas.

Per savaitę oda pripildoma drėgmės.

Per 21-28 dienas atkuriama odos kokybė.

Kiek Xela Rederm injekcijų seansų rekomenduojama atlikti?
Procedūras rekomenduojama atlikti kas 3-4 savaites, tris – keturis  kartus pradiniam rezultatui pasiekti. Tolesnis procedūrų planas sudaromas individualiai, atsižvelgiant į Jūsų amžių, veido odos morfologinį tipą ir poreikius.

Kiekvienu individualiu atveju gydytojas sudarys ir parinks Jums labiausiai tinkantį ir geriausią efektą duodantį redermalizacijos procedūrų planą.

Priešparodymai redermalizacijos procedūroms:

Nėštumas ir kūdikio žindymas

Ūmūs odos ir organizmo uždegimai,

Aktyvi bakterinė ar virusinė  (tame tarpe Herpes) infekcija

Tam tikri odos išbėrimai planuojamoje procedūros vietoje

Odos ląstelių biostimuliacijos ir senėjimo prevencijos programa

PRP (angl. Platelet Rich Plasma) – tai procedūra, kurios metu naudojama trombocitais praturtinta plazma, išgaunama iš paciento kraujo – autologinis trombocitų koncentratas. Mūsų kraujyje esantys trombocitai dalyvauja ne tik natūraliame kraujo krešėjimo procese. Patekę į odą, trombocitų sudėtyje esantys augimo faktoriai stimuliuoja odos ląsteles, aktyvuoja odos regeneracinius, atstatomuosius procesus, odos kamienines ląsteles, skatina kolageno bei elastino gamybą. Dėl šių savybių, PRP procedūra taikoma odos biostimuliacijai – atsinaujinimui skaitinti, žaizdų gijimui gerinti, odos atjauninimui ir senėjimo proceso prevencijai.

Augimo faktorius  Funkcijos
  PDGF – Trombocitų sekretuojamas augimo faktorius   Ląstelių augimas, naujų kraujagyslių formavimasis ir gijimas
  TGF- β – Transformuojantis augimo faktorius   Epitelio ir kraujagyslių endotelio ląstelių augimas, žaizdų gijimo skatinimas
  VEGF – Kraujagyslių endotelio augimo faktorius   Naujų kraujagyslių endotelio ir ląstelių formavimasis
  FGF1 – Fibroblastų augimo faktorius   Audinių atstatymas, ląstelių augimas, kolageno  gamyba
  EGF – Epidermio augimo faktorius   Epidermio ląstelių augimo skatinimas, angiogenezė, žaizdų gijimo skatinimas
  IGF1 – Insuliną primenantis augimo faktorius   Augimo hormono veiklos reguliavimas

Procedūros metu, pacientui iš venos paimamas į specialiai tam skirtą vienkartinį rezervuarą nedidelis kiekis kraujo, kuris specialiai paruošiamas ir iš jo išgaunamas trombocitų koncentratas.  PRP injekcijoms skirtų trombocitų koncentracija ir sudėtis yra labai svarbūs procedūros efektyvumo užtikrinimui.

Mūsų klinikoje Vilniuje atliekamos PRP terapijos privalumai – procedūra atliekama su patentuotos technologijos mėgintuvėliais (Prosys mėgintuvėliai registruoti FDA, KFDA, CE, sertifikuoti ISO 9001, 14001 & 13485, GMP), užtikrinančiais labai tikslų kraujo frakcijų atskyrimą ir trombocitų koncentracijos kontrolę. Nenaudojamos jokios papildomos cheminės medžiagos ir plazmos aktyvatoriai, todėl sumažinama alerginių reakcijų ir infekcijų rizika. Gauta trombocitų koncentracija yra net 6 – 8 didesnė nei tokiame pat kiekyje įprasto kraujo ir 3 kartus didesnė nei tradicinės PRP.

Paruoštą autologinį trombocitų koncentratą gydytojas plona adatėle injekuoja į reikiamas veido, kaklo, dekoltė, plaštakų, galvos plaukuotosios dalies ir kitas norimas odos sritis, taip stimuliuodamas odos regeneracijos procesus. Kadangi naudojama japoniška itin plona ir kokybiška adatėlė, sumažėja procedūros skausmingumas, nedidelių kraujosrūvų atsiradimo rizika, procedūrą lydi švelnesnis odos patinimas.

Procedūros trukmė – nuo kraujo paėmimo iki paskutinio PRP injekcinio dūrio odoje – apytiksliai 1 valanda.

Iš karto po PRP terapijos oda šiek tiek patinsta, parausta, tampa jautresne, kai kur PRP injekcijos vietoje gali būti nedidelės mėlynės: odos paraudimas išnyksta per kelias valandas, odos patinimas gali būti juntamas 2-3 dienas, nedidelės mėlynės pilnai išnyksta per keletą dienų.  Šie pokyčiai odoje nesutrikdo darbinės veiklos, po procedūros galima naudoti įprastą odos priežiūrą ir kosmetines priemones. Gydytojas visada rekomenduos priemones, galinčias greičiau palengvinti nepageidaujamus požymius ir pojūčius.

Efektas odai, laikui bėgant gerėja: antrą, trečią mėnesį po procedūros pasiekiamas maksimalus efektas, kuris vėliau stabilizuojasi. Po procedūrų pagerėja odos kokybė, paviršiaus faktūra, tonusas, elastingumas, atsiranda sveikos, pailsėjusios odos švytėjimas, raukšlelės tampa mažiau pastebimos. Odos regeneracijos skatinimui ir senėjimo proceso prevencijos ir maksimalaus efekto palaikymo tikslu, PRP terapijos procedūras rekomenduojama kartoti 1 – 2 kartus per metus.

PRP terapiją galima derinti su odos užpildais, botulino tokslino injekcijomis, procedūromis lazeriu ir chirurginėmis operacijomis. PRP procedūra gali būti taikoma atskirai ir kartu/po lazerinių – frakcinio odos atnaujinimo / atjauninimo, odos frakcinio šlifavimo, lazerinio odos šveitimo (piligų) procedūrų. PRP gali būti taikoma ir kai kurių randų korekcijai.

PRP taikoma ir galvos plaukuotosios dalies difuziniam plaukų slinkimui kontroliuoti (telogeniniam, androgeneziniam plaukų slinkimui). Šiuo tikslu atliekamos dvi PRP terapijos procedūros, tarp kurių daroma dviejų mėnesių pertrauka. Tolesnė galvos plaukų slinkimo kontrolė, pasitelkiant kompiuterinį skaitmeninį tyrimą Trichoscan, vykdoma, kartojant PRP procedūras kas 6 mėnesius.

Prieš PRP terapiją, rekomenduojama atlikti tam tikrus kraujo tyrimus (uždegimo proceso organizme atmetimui, trombocitų ir kitų forminių kraujo elementų įvertinimui).

Kadangi tai injekcinė procedūra, susijusi tam tikrais priešparodymais, kurie aptariami konsultacijos metu, procedūrą atlieka tik gydytojai.

Tai veido, kaklo ir kitų kūno sričių odos stangrinimo ir stabilizacijos metodas be chirurginės intervencijos. Odos sukritimo ir stangrinimo profilaktikai naudojami ploni, visapusiškai biologiškai suderinami su organizmo audiniais tirpūs chirurginiai polidioksanono (PDO) siūlai, kurie palaipsniui (20 dienų – pusę metų) pilnai ištirpsta. Tirpstant siūlams, stimuliuojama baltymų, atsakingų už odos stangrumą ir elastingumą sintezė, o ištirpusio siūlo vietoje formuojasi nepastebimas, odą prilaikantis jungiamojo audinio sutankėjimas – fibrozinis audinys, kurio, tarsi palaikančio “karkaso” dėka pasiekiamas kryptingas odos stabilizacijos efektas.

Plonų adatų pagalba chirurginiai siūlai – pavieniai ar fomuojant tiklelį tam tikromis kryptimis implantuojami giliai odoje ar poodyje.

PDO siūlais gali būti koreguojamas bendras veido ir kaklo suglebimas, reljefo nelygumai, asimetrijos požymiai, įvairaus tipo raukšlės – aplink lūpas, akis, kaktos, tarp antakių, nosies-lūpų, kaklo, pasmakrio, dekoltė ir kt., koreguojama kaktos ptozė ir nusileidę antakiai, apatinės veido dalies kontūro nelygumai, kitų kūno sričių prarandanti stangrumą oda –  pilvo, sėdmenų, rankų, kojų ir kt.

Nors odos patempimas tirpstančiais PDO siūlais tinka bet kokio amžiaus žmonėms, tačiau geriausi rezultatai pasiekiami, esant pradiniam ar vidutiniam veido ir kaklo odos ptozės (audinių sukritimo, nusileidimo) laipsniams. Kuo ryškesnis audinių nusileidimo laipsnis ir gilesnės raukšlės, tuo storesnių ir daugiau siūlų prireikia norimam efektui pasiekti. Vyresnio amžiaus pacientams, su ryškia veido ir kaklo odos ptoze, itin giliomis raukšlėmis ar klostėmis ši procedūra mažai efektyvi. Odos patempimas PDO siūlais negali atstoti radikalios plastinės chirurgijos operacijos rezultatų. Šios procedūros tikslas – veido ir kaklo odos sukritimo profilaktika, audinių sutvirtinimas, atsinaujinimo skatinimas, operacinio patempimo atitolinimas.

Procedūrai nereikia ypatingo pasiruošimo, injekcinio nuskausminimo vaistais ar pjūvių. Paprastai naudojama tik paviršinė anestezija. Adatų įdūrimo vietos greitai užgyja, nepalikdamos žymių odoje. Visos procedūros trukmė – 30 min – 1 val,  priklauso nuo planuojamos koreguoti vietos bei siūlų skaičiaus, Reabilitacinis laikotarpis – įprastas, kaip po visų injekcinių metodikų. Procedūros atliekamos klinikoje Vilniuje.

Odos stangrėjimo efektas pradeda ryškėti po 3 savaičių, išlieka, priklausomai nuo įverto siūlo rūšies, kiekio, lokalizacijos, odos būklės, amžiaus, gyvenimo būdo (6 mėnesiai – 2 metai).

Procedūrą galima kombinuoti su kitomis estetinėmis-korekcinėmis procedūromis- lazerinėmis, biologinių užpildų, botulino toksino injekcijomis, pilingais ir pritaikyti tokioms veido, kaklo ir kitų sričių vietoms, kurias sudėtinga ar neefektyvu koreguoti kitokiais estetinės medicinos būdais.

Atsižvelgiant į Jūsų pageidavimus, gydytojo konsultacijos metu įvertinama veido, kaklo, ar kitų sričių odos sveikata, reljefo pokyčiai, stangrumas, raukšlių ir ptozės laipsnis, lydintieji organizmą susirgimai, aptariamas korekcijos planas, objektyvios galimybės pasiekti pageidaujamus rezultatus, planuojamas chirurginių siūlų rūšis, kiekis ir preliminari procedūros kaina.

Mezoterapija – tai medicininis gydymo ir koregavimo metodas, kurio metu į tam tikrą kūno odos sritį mikroinjekcijomis sušvirkščiami įvairūs veiklieji preparatai ar jų mišiniai.

Mezoterapija taikoma daugelyje medicinos sričių, plačiausiai – estetinėje medicinoje ir dermatologijoje:

 • odos chronologinio senėjimo ir fotosenėjimo profilaktikai ir gydymui (odos stangrumui, elastingumui pagerinti, smulkioms raukšlelėms sušvelninti),
 • odos drėgnumo, „švytėjimo“ efekto atstatymui,
 • odos kokybės atstatymui dėl laisvųjų radikalų, streso, rūkymo, nepilnavertės mitybos poveikio,
 • kompleksinės strijų korekcijos dalis,
 • kompleksinės celiulito korekcijos dalis,
 • plaukų slinkimo ir plikimo gydymo sudėtinė dalis
 • ir t.t.

Mezoterapinių kokteilių sudėtyje yra įvairios aminorūgštys, vitaminai, mineralinės medžiagos, antioksidantai ir kt. Mezoterapija padeda veikliosioms medžiagoms, įeinančioms į kosmetinių produktų sudėtį, prasiskverbimą ir išlikimą odoje – tokiu būdu pagerinamas kosmetinių produktų poveikis odai. Patekusios į tikrąją odą veikliosios mezoterapinio kokteilio medžiagos stimuliuoja fibroblastus, todėl aktyvuojama kolageno sintezė, padidinamas tarpląstelinės medžiagos klampumas, oda tvirtėja, stangrėja.

Kadangi preparatai suleidžiami tam tikroje srityje į odą, aplenkiamas virškinimo traktas ir bendroji kraujotakos sistema, išvengiama bendro poveikio organizmui, o efektas odai greitas, vartojant labai nedideles preparatų dozes. Veikliosios medžiagos skiriasi palaipsniui, todėl poveikis ilgas, procedūros kartojamos 1 kartą per savaitę ar dar rečiau.

Mezoterapinės procedūros mažai skausmingos, jas galima derinti su kitais gydymo metodais, nesutrikdoma darbinė veikla.

Procedūrą galima atlikti veido, kaklo, iškirptės srityse, o taip pat bet kurioje kūno srityje, pvz., pilvo, šlaunų, sėdmenų. Ji veiksminga ir tose kūno ir veido srityse, kur kitos procedūros mažai efektyvios – vidiniuose šlaunų ir žastų paviršiuose, pasmakrėje ir pan.

Gydytojas, įvertinęs odos būklę ir poreikius parenka individualų veikliųjų medžiagų „mezoterapinį kokteilį“, tinkamiausią injekcijų techniką, seansų kiekį ir dažnį.

Mezoterapijos procedūros taikomos, esant įvairių priežasčių plaukų slinkimui. Į galvos plaukuotosios dalies odą suleidžiami specializuoti preparatai mezoterapiniai preparatai  gerina galvos odos mikrocirkuliaciją, mitybinius procesus, stiprina plaukų šaknis, todėl prailginamos plaukų augimo ir vystymosi fazės, stabdomas plaukų slinkimas ir plikimo procesas, plaukai stiprėja. Procedūros atliekamos klinikoje Vilniuje.

Odos nusluosniavimai (šveitimas, pilingai) naudojami odos struktūrai pagerinti ir jos nedideliems defektams koreguoti. Tai ir viena iš odos senėjimo prevencijos procedūrų. Odos nusluosniavimai taikomi ir kompleksinio aknės gydymo tikslais. Pastaruoju metu naudojamos kompleksinės netoksiškos organizmui odos nusluoksniavimo sistemos, atsižvelgiant į poreikį, odos tipą, derinami rūgščių mišiniai, jų koncetracija. Oda gali būti nusluoksniuojama įvairiuose gyliuose.

Odos šveitimo procedūros gali būti atliekamos:

 • po aknės išlikusių dėmelių, paviršinių odos nelygumų korekcijai,
 • esant kai kurios aktyvios aknės formoms, kaip kompleksinio gydymo dalis (ypač komedoninėms formoms),
 • esant plačioms odos poroms,
 • siekiant optiškai sušvelninti smulkias odos raukšleles,
 • švelniam odos stangrinimui,
 • pigmentacijos pokyčių korekcijai,
 • siekiant suminkštinti sausą, šiurkščią odą,
 • siekiant pagerinti odos struktūrą ir atgaivinti spalvą.

Procedūrų kartojimo dažnį ir kiekį, priklausomai nuo odos būklės ir siekiamo tikslo rekomenduoja gydytojas. Procedūros atliekamos klinikoje Vilniuje.