Botulino injekcijos

Botulino toksinas – tai tam tikro tipo bakterijose natūraliai randamas baltymas, kuris medicinoje naudojamas itin išgrynintas ir itin mažais kiekiais, injekuojant tiksliai į pasirinktą raumenį. Estetinėje medicinoje botulino toksino injekcijų pagalba koreguojamos mimikos raukšlės. Preparatai blokuoja nervinio impulo sklidimą, todėl pasirinktas raumuo nebegali pilnai susitraukti, atsipalaiduoja, o mimikos raukšlės virš raumes išsilygina ir negilėja tiek laiko, kiek veikia botulino toksinas – apie 4 – 6 mėn. Tokiu būdu, kartojant procedūras ne dažniau kaip kas pusę metų, tam tikromis nustatytomis dozėmis, galima perspėti gilių raukšlių formavimąsi, atsižvelgiant į jų atsiradimo priežastį ir nekeičiant estetinio savitumo.

Botulino toksino injekcijos dažniausiai atliekamos dinaminėms raukšlėms šiose srityse: išoriniams akių kampučiams („žąsies kojelės“), „rūpesčio“raukšlėms tarpuakyje, kaktos raukšlėms, nosies raukšlėms ir kt.

Botulino toksino injekcijos negali koreguoti raukšlių, kurių atsiradimas nesusijęs su veido mimikos raumenimis, o atsirado dėl ilgalaikio saulės ir UV spindulių įtakos ar dėl amžinių poodinių audinių pokyčių, pakritimo, anatominių savybių ir kt. Tokiais atvejais gydytojas rekomenduoja kitus sprendimo būdus – raukšlių korekciją lazerinių procedūrų pagalba, biologinių užpildų injekcijas, chirurginių siūlų implantaciją, biorevitalizaciją ir kt.

Botulino toksino injekcijos sėkmingai naudojamos ir gausaus prakaitavimo gydymui (pažastų, delnų srityse).

Klinikoje naudojami sertifikuoti estetinėms procedūroms botulino toksino preparatai – Dysport® ir Vistabel®, kurių veikimo savybės ir klinikinis poveikis grindžiami daugybe klinikinių studijų visame pasaulyje. Procedūros atliekamos klinikoje Vilniuje.