Aknės požymiai

Pats pirmasis ir būdingiausias aknės požymis – tai taip vadinamas inkštiras, arba, mediciniškai – komedonas. Pradžioje jie gali būti pastebimi, paprasčiausiai, kaip „užsikimšusios“ veido poros. Inkštirai būna balti, arba uždari ir juodi, arba atviri.

Vėliau, arba kartu su inkštirais galima pastebėti ir uždegiminius aknės išbėrimus, arba „tikruosius spuogus“ – įvairaus dydžio ir auksčio rausvus/raudonus mazgelius, pūlinėlius.

Jeigu aknės forma sunki ir liga progresuoja, atsiranda gilūs, platūs ir skausmingi mazgai, pripildyti pūlingo sekreto, formuojasi cistos.

Liūdina tai, kad aknė, gyjant, labai dažnai palieka ne tik rausvas ar patamsėjusias dėmes, bet ir įvairaus pobūdžio ir gylio randus odoje.

Deja, bet randų „pagydyti“ tepamais kremais ar vaistais tikrai neįmanoma, o lazerinės randų korekcijos procedūros – tai ilgas, reikalaujantis kantrybės, laiko, finansinių išlaidų ir gydytojo kompetencijos procesas, kuris, nors ir suteikia odai siekiamo lygumo, visgi neleidžia visiškai pamiršti žalojančių estetinį odos vaizdą randų. Ar randas tikrai pažeidžia tik odą? Juk randai  ilgam pasilieka mintyse…Ar verta laukti, svarstant „ką daryti?“, atmetant aknės gydymo galimybes?