Estetinės medicinos naujienos IMCAS kongrese Prayžiuje

Estetinės medicinos naujienos IMCAS kongrese Prayžiuje

Pasaulinis estetinės chirurgijos ir dermatologijos kongresas IMCAS (Aesthetic Surgery & Cosmetic Dermatology) – tai mokslinis – praktinis kongresas, vykstantis kasmet Paryžiuje panašiu metu. IMCAS 2018 – tai vienas įspūdingiausių, jubiliejinis, jau 20 metų organizuojamų renginių, subūręs daugiau kaip 8000 dalyvių, 230 parodoje dalyvaujančių kompanijų ir 740 lektorių ekspertų iš viso pasaulio. Kongreso dalyviai turėjo galimybę dalyvauti net 240 mokymo sesijų, suorganizuotos net 309 mokymų valandos. Tai renginys, kuriame gydytojai dermatologai, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos specialistai gali tobulėti ir sužinoti pačias “karščiausias” pasaulio naujienas estetinės medicinos srityje, be abejonės, jas “parvežti” į Lietuvą: pasiūlyti pacientams, pasidalinti žiniomis su kolegomis ir mediciną studijuojančiais studentais. Tai trys dienos įtempto grafiko: paskaitos, praktiniai seminarai ir sesijos. Kiekvienas atsirenka tai, kas labiausiai domina, kurioje srityje nori ir jaučia, jog reiktų dar labiau tobulėti.

Visgi, pastebimos ir bendros tendencijos. Šiemet akcentuotos atskirų veido sričių korekcijos galimybės, ypač atkreiptas dėmesys į smilkinio srities korekciją – kaip “atraminės” veido dalies, reikšmingai palaikančios viso veido kontūro taisyklingumą. Arba – odos regeneracijos ir senėjimo prevencijos tikslu rekomenduojamas “mikro-adatinės” procedūros, padedančios giliau į odą patekti įvairiausioms naudingoms kosmetinių preparatų sudėtinėms dalims. Tai procedūros, atliekamos ne tik gydytojo kabinete. Tokias “mini” procedūras rekomenduojama atlikti ir namie, atsižvelgiant į odos tipą, jautrumą ir poreikius. Kaip tai daryti – reikėtų visgi pasitarti su Jūsų gydytoju, prižiūrinčiu odos būklę. Per gilus odos pažeidimas gali labiau pakenkti nei padėti.

Galimos estetinių procedūrų komplikacijos – tai neišsenkamos temos, apžvelgiamos kiekvienais metais. Kuo daugiau žinai apie galimas komplikacijas ir žaviesi ne tik puikiomis foto nuotraukomis “prieš ir po”, tuo labiau suvoki, jog suleisti “jaunystės” eleksyrą toli gražu ne didžiausias pasiekimas. Saugumas – pirmiausia ir svarbiausia medicinoje, juo labiau – estetinėje.

Kasmet vis labiau atsigręžiama į veido kontūrų “natūralumą” ir procedūrų bei preparatų, ypač brandesnio amžiaus moterims, pasirinkimą. Čia ir slypi didžioji “grožio” paslaptis: koreguoti amžinius odos ir veido kontūrų pokyčius, kad apie tai žinotum ir labiausiai pastebėtum pati, o kitiems – tai keltų pasigerėjimą ir norą kartoti komplimentus, kaip laikas nepaliečia mūsų savitumo! Netgi plastinėje chirurgijoje pastebima nuosaikesnių operacijų tendencija.

Beje, estetinės procedūros tikrai ne tik moterims. Atkreiptas dėmesys į vis augantį, manyčiau tikrai natūralų poreikį atrodyti sveikai ir jaunatviškai patraukliai. Tiesiog jiems skirtos procedūros šiek tiek skiriasi nuo rekomenduojamų moterims, bet vyrų odos ir veido kontūrų puoselėjimas estetinėje medicinoje tikrai neignoruojamas.

Žinių apie botulino toksiną “injekcija”

Farmacinė kompanija IPSEN, gaminanti ir aprūpinanti gydytojus vienu dažniausiai naudojamų preparatų estetinėje medicinoje – botulino toksiną “Dysport”, kasmet organizuoja specializuotus aukščiausio lygio pasaulinius anatomijos meistriškumo kursus Paryžiuje. Šių kursų iniciatorius – tai žinomas plastinės chirugijos gydytojas, Benjamin Ascher, pasaulinio kongreso IMCAS Paryžiuje organizatorius ir akademijos redaktorius, puikus lektorius, kurio nepamirštamas paskaitas teko galimybė išgirsti ir Lietuvos gydytojams jo viešnagės Lietuvoje metu prieš kelerius metus.

Tai ypatingos vertės mokymai, kuriuose tenka galimybė dalyvauti ir Lietuvos gydytojams. Tai vienos dienos intensyvūs kursai, apimantys tiek teorines paskaitas, tiek ir, svarbiausia, praktinius užsiėmimus “mažose” besitobulinančių gydytojų grupelėse.
Šiemet paskaitų ciklas koncentravosi į paciento veido anatominių sąvybių skirtumų įvertinimą, poreikius ir atsargumo žingsnius, renkantis botulino toksino estetines injekcijas, galimas neurotoksino ir odos užpildų komplikacijas ir kaip jų išvengti. Daugelį paskaitų skaitė ekspertai iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

Praktiniuose užsiėmimuose, vykusiuose jau vienoje Paryžiaus estetinės ir lazerinės dermatologijos klinikų, gydytojai – eksperatai dalinosi praktine botulino toksino injekcijų patirtimi. Aptarti konkretūs tam tikrų veido sričių injekciniai taškai, botulino toksino preparato dozuotės ir daug kitų svarbių klinikinių detalių, kurių tikrai nesužinosi “google” puslapyje.

Po to sekė žinių patikrinimas anatominiame prozektoriume, ko gero, vienas įspūdingiausių mokymo etapų, kai konkrečiai pamatai kaip atrodo ta vieta, į kurią “nutaikai” švirkštą su botulino toksino tirpalu, kokiame gylyje esti raumuo, kokio jis dydžio, kokios struktūros – kraujagyslės, nervai, ir dangalai lokalizuojasi tam tikroje veido zonoje. Atrodytų visą tai jau mokeisi, net medicinos studijų metu, daug kartų pasikartojai, bet vistiek atrandi smulkmenų, kurios vis labiau ir giliau prisideda prie jau sukauptos patirties.

Foto Dysport mokymai
Benjamin Ascher – Prancūzija, Sébastien Garson – Prancūzija, Liya Gavasheli – Rusija, Sebastian Cotofana – JAV, Hyoung Jin Moon – Pietų Korėja